Nowe drogi osiedlowe w trzech dzielnicach. Prace mają zakończyć się jesienią

Ulica Wapowskiego
Ulica Wapowskiego | fot. Miasto Lublin

Trwa budowa dróg na Czechowie Południowym, Wrotkowie i Dziesiątej. Powstają tam ul. Wapowskiego, Oczki, Brata Alberta wraz z ul. Kuncewiczowej oraz droga pomiędzy ul. Milenijną a ul. Szeligowskiego.

Budowa dróg osiedlowych

Na ul. Wapowskiego i Oczki roboty drogowe dobiegają końca. Obecnie na ul. Wapowskiego wykonywane są trawniki. Do realizacji pozostało wyregulowanie krat studni sieci kanalizacji deszczowej, dokończenie przejścia wyniesionego z kostki betonowej oraz ustawienie słupów oświetleniowych. Nowa ulica, która powstała na odcinku od skrzyżowania z ul. Samsonowicza do skrzyżowania z ul. Domeyki, ma szerokość 6 m i długość około 135 m. Zakres zadania obejmował również budowę 24 miejsc postojowych, obustronnych chodników, oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz kanału technologicznego. Budowa ul. Wapowskiego utworzy ostatni brakujący element połączenia komunikacyjnego starego i nowych osiedli mieszkaniowych w dzielnicy Wrotków.

Z kolei na ul. Oczki przed drogowcami jeszcze drobne poprawki i roboty porządkowe wraz z wykonaniem nawierzchni z destruktu na pozostałej części ulicy. Prace objęły odcinek o długości 110 m od ul. Kochanowskiego do ul. Kunickiego. Budowę nowej drogi połączono z wykonaniem kanalizacji deszczowej, brakujących przyłączy wodociągowych i kanalizacji sanitarnej oraz usunięciem kolizji z siecią gazową. Poza jezdnią i chodnikami powstały także miejsca postojowe i zjazdy do posesji.

Budowana jest również ul. Brata Alberta wraz z ul. Kuncewiczowej. W ramach zadania wykonano kanalizację deszczową i oświetlenie, wodociąg i kanalizacją sanitarną. Powstaną tam również chodniki i zjazdy do nieruchomości. Obecnie trwa wykonywanie warstwy konstrukcyjnej jezdni oraz ustawianie krawężników i kładziona jest nawierzchnia z kostki betonowej. Docelowo nowo wybudowana ul. Brata Alberta będzie miała długość około 250 m, a nowy odcinek ul. Kuncewiczowej około 65 m.  

Natomiast na odcinku pomiędzy ul. Milenijną a ul. Szeligowskiego zakończone są wszystkie prace podziemne związane z budową oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz zabezpieczeniem istniejącej sieci sanitarnej i gazowej. Aktualnie trwają roboty ziemne związane z nasypem pod konstrukcję drogi. Do połowy sierpnia planowane jest wykonanie warstwy podbudowy z piasku stabilizowanego cementem.

Drogowcy zbudują drogę między ul. Milenijną a ul. Szeligowskiego o nawierzchni bitumicznej, szerokości 6 m i długości około 80 m. Ponadto zakres zadania obejmuje budowę 8 zatok postojowych do parkowania samochodów osobowych oraz obustronnych chodników. Budowa nowej drogi łączącej jedną z głównych ulic dzielnicy Czechów Południowy – ul. Szeligowskiego, z obsługującą duże osiedle bloków wielorodzinnych ul. Milenijną, znacząco poprawi dostępność komunikacyjną tej części miasta. Nowa droga będzie stanowiła przedłużenie ul. Gębali prowadzącej bezpośrednio w rejon głównych lubelskich szpitali i budynków uczelni medycznej. 

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm KPRD Lublin oraz PRD Lubartów. Koszt inwestycji to ponad 4,9 mln zł, a termin na realizację upływa 4 listopada.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. od kwietnia, ponad 4 miesiace robią 130 metrowy kawałek waposkiego. Polska w ruinie