Nowe autobusy wyjadą na ulice Lublina. Będą to przegubowe Solarisy

DSC03181 min
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Piętnaście fabrycznie nowych autobusów przegubowych będzie niebawem do dyspozycji mieszkańców Lublina. Autobusy będą dedykowane do obsługi linii nr 17 i 55.

Ciche, niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w systemy monitoringu i informacji pasażerskiej. Mowa tu o przegubowych Solarisach, które właśnie przyjechały do Lublina. Są to pojazdy zakupione przez Zarząd Transportu Miejskiego i trafią w ręce MPK Lublin.

– W chwili obecnej trwa odbiór techniczny autobusów przegubowych marki Solaris. Dopiero po jego zakończeniu pojazdy będą do faktycznej dyspozycji eksploatacyjnej. Pierwsze pojazdy powinny pojawić się na ulicach Lublina już pod koniec kwietnia. Pojazdy te są dedykowane do obsługi linii nr 17 i 55 – mówi Anna Zalewska, rzecznik ZTM w Lublinie.

We wszystkich przegubowcach zamontowane zostały biletomaty, dające możliwość płacenia nie tylko gotówką, ale również kartą bankomatową. W tych pojazdach są też porty USB, więc w czasie jazdy pasażer będzie mógł sobie na przykład podładować telefon komórkowy.

Kolejne pojazdy komunikacji miejskiej do wakacji

Jeszcze w 2018 roku do naszego miasta ma dotrzeć 23 pojazdów zamówionych przez lubelski ratusz. Do 21 maja dostarczonych ma być 15 przegubowych trolejbusów marki Ursus. Natomiast do 29 maja Ursus ma nam dostarczyć 8 krótszych autobusów.

Łącznie w 2018 roku ZTM w Lublinie planuje ogłosić postępowania przetargowe na zakup 32 autobusów elektrycznych 12 metrowych oraz 10 trolejbusów standardowej długości.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Klimatyzowane? Haha 😀 Przepraszam za mój ogromny hejt, ale to pierwsze klimatyzowane sztuki w tej firmie? Ostatnio po roku przerwy znów przejechałem się autobusem po Lublinie. Autobusy przegubowe najbardziej obleganej linii nr 57, w XXI w., w 2018 r. nie korzystają z klimatyzacji, a sam kierowca jeździ przy otwartym oknie. I wszystkie trolejbusy z tego co mi wiadomo nie są wyposażone w klimatyzację. Jak można przy takim rozwoju fundować ludziom taką saunę?

  2. Autobusy powinno imho się najpierw wychłodzić i dopiero wyjeżdzać… Tak jak ma się schodzić taka przestrzeń skoro cały czas są otwierane drzwi.. najpierw musi postać zrobić się poniżej 20 stopni i dopiero wyjeżdzac.