Nowa siedziba Urzędu Miasta w Świdniku

fot. Skanska 01 1

Dobiegły końca prace budowlane w nowej siedzibie Urząd Miasta w Świdniku. Nowoczesny budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Adaptacja dawnego Gimnazjum nr 2 w Świdniku na siedzibę Urzędu Miasta dobiegła końca. W obiekcie znaleźć można między innymi klimatyzowane biuro obsługi klienta, nowoczesną salę posiedzeń wyposażoną w podium, windy, garaże oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Bardzo ładnie wygląda też teren wokół budynku.

 

Zgodnie z planem w ramach inwestycji powstał duży plac parkingowy na 74 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, w tym 4 miejsca dla samochodów obsługiwanych przez osoby niepełnosprawne.

 

– Budynek jest w pełni gotowy. Wszystkie prace wykończeniowe zostały sfinalizowane – mówi Roman Kawa, kierownik budowy Skanska. – Nowa bryła została podświetlona lampami LED. Wyjątkowy charakter elewacji budynku nadaje wykorzystanie w niej kamienia w dwóch wariantach kolorystycznych, a także wprowadzenie elewacji wentylowanej z płyt Trespa. Kolor tego drugiego rozwiązania nawiązuje do charakterystycznych lubelskich lessów – dodaje.

 

Nowo powstała placówka świdnickiego magistratu jest nie tylko większa od dotychczasowej, ale również bardziej oszczędna. Zakres robót budowlanych obejmował termomodernizację, umożliwiającą bardziej ekonomiczne wykorzystanie obiektu. Zgodnie z projektem wykonawca wybudował również dodatkowe piętro wraz z zadaszeniem oraz budynek garażu zewnętrznego.

 

Zmodernizowana siedziba magistratu oznacza dla jego pracowników i gości także nowy, bardziej klarowny podział pomieszczeń. W miejscu dawnej sali gimnastycznej powstały sale obrad Rady Miejskiej. Na parterze poza biurem obsługi klienta znajdzie się również Urząd Stanu Cywilnego i sala ślubów. Na kolejnych piętrach ulokowane zostaną odpowiednie wydziały oraz gabinety pracowników magistratu.

 

Zdjęcia

fot. Skanska 02fot. Skanska 03

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.