Nowa odsłona Parku Ludowego za 18 mln złotych

Kolejny zielony obszar Lublina stanie się bardziej przyjazny. Miasto opracowało nową koncepcję, dzięki której Park Ludowy uzyska nowe funkcje stając się miejscem aktywnej edukacji ekologicznej i rekreacji.

Od momentu powstania Park Ludowy przechodził kilka niewielkich remontów. Planowana modernizacja będzie pierwszą, na tak dużą skalę.

Obszar przylega do Bystrzycy, sąsiadując z dwóch stron z nowoczesnymi obiektami rekreacyjnymi Areną Lublin, basenem olimpijskim Aqua Lublin, modernizowanym stadionem lekkoatletycznym przy Al. Zygmuntowskich oraz Targami Lublin.

– Park musiał trochę poczekać na zmiany, ale pora przystąpić do jego rewitalizacji. To kolejne zielone miejsce, które zmieniamy z myślą o mieszkańcach. Dołączy on do już odnowionego Ogrodu Saskiego, tworzonych w tym roku zielonych skwerów w Śródmieściu – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W ramach projektu drzewostan zostanie wypielęgnowany, znikną samosiejki oraz chore i obumarłe drzewa, cała zieleń zostanie uporządkowana tak by nie kolidowała z projektowaną infrastrukturą z zachowaniem pierwszeństwa dla istniejącej zieleni, pojawią się za to nowe nasadzenia. Remont przejdą zdegradowane alejki oraz  trawniki, a na terenie parku powstaną oazy poświęcone różnorodnym przestrzeniom fizycznym.

Powstanie m.in. strefa siłowni, ścieżka dydaktyczno-akustyczna, kładka nad rzeką, przystań kajakowa, dydaktyczny ogród wodny czy budynek toalety publicznej.

Szacowana wartość prac w Parku Ludowym  to ok. 18 mln zł z  czego ponad 15 mln zł stanowi dofinansowanie unijne (85%). Projekt powinien zostać zakończony w drugiej połowie 2019 roku.

(fot. Dominik Wąsik)


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.