Nowa odsłona Parku Ludowego za 18 mln złotych

Nowa odsłona Parku Ludowego za 18 mln złotych - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Kolejny zielony obszar Lublina stanie się bardziej przyjazny. Miasto opracowało nową koncepcję, dzięki której Park Ludowy uzyska nowe funkcje stając się miejscem aktywnej edukacji ekologicznej i rekreacji.

Od momentu powstania Park Ludowy przechodził kilka niewielkich remontów. Planowana modernizacja będzie pierwszą, na tak dużą skalę.

Obszar przylega do Bystrzycy, sąsiadując z dwóch stron z nowoczesnymi obiektami rekreacyjnymi Areną Lublin, basenem olimpijskim Aqua Lublin, modernizowanym stadionem lekkoatletycznym przy Al. Zygmuntowskich oraz Targami Lublin.

– Park musiał trochę poczekać na zmiany, ale pora przystąpić do jego rewitalizacji. To kolejne zielone miejsce, które zmieniamy z myślą o mieszkańcach. Dołączy on do już odnowionego Ogrodu Saskiego, tworzonych w tym roku zielonych skwerów w Śródmieściu – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W ramach projektu drzewostan zostanie wypielęgnowany, znikną samosiejki oraz chore i obumarłe drzewa, cała zieleń zostanie uporządkowana tak by nie kolidowała z projektowaną infrastrukturą z zachowaniem pierwszeństwa dla istniejącej zieleni, pojawią się za to nowe nasadzenia. Remont przejdą zdegradowane alejki oraz  trawniki, a na terenie parku powstaną oazy poświęcone różnorodnym przestrzeniom fizycznym.

Powstanie m.in. strefa siłowni, ścieżka dydaktyczno-akustyczna, kładka nad rzeką, przystań kajakowa, dydaktyczny ogród wodny czy budynek toalety publicznej.

Szacowana wartość prac w Parku Ludowym  to ok. 18 mln zł z  czego ponad 15 mln zł stanowi dofinansowanie unijne (85%). Projekt powinien zostać zakończony w drugiej połowie 2019 roku.

(fot. Dominik Wąsik)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.