Nowa linia autobusowa połączy Czuby z Czechowem. Uruchomienie jeszcze w tym roku

autobus przegubowy solaris linii 57
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Jeszcze w tym roku uruchomiona może być nowa linia autobusowa nr 46, która ma połączyć – najkrótszą trasą – Czuby z Czechowem.

Nowa linia autobusowa 46 w Lublinie

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie analizuje uruchomienie nowej linii autobusowej. Linia 46 miałaby połączyć najkrótszą trasą południowe i północne dzielnice mieszkaniowe Lublina, skrajem Śródmieścia. ZTM nie precyzuje przebiegu trasy.

„W planach jest trasa z os. Widok na Czechów z uwzględnieniem ciągu ulic Sowińskiego i Poniatowskiego oraz wykorzystaniem zlokalizowanej na ul. Poniatowskiego infrastruktury – buspasy i przystanki” – mówi Monika Fisz, rzecznik ZTM w Lublinie.

„Październik będzie miesiącem obserwacji i analiz napełnienia pojazdów komunikacji miejskiej pod względem popytu na przedmiotowej relacji. Uzyskane dane będą podstawą do podjęcia decyzji o uruchomieniu tej linii” – tłumaczy Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

„Trwają bardzo zaawansowane prace dotyczące organizacji ruchu w tym rejonie. Jeżeli pandemia czy inne okoliczności nie wpłynął na przebieg tego projektu, to uruchomienie połączenia nastąpi jeszcze w tym roku” – zapewnia Fisz.

Sam pomysł utworzenia linii 46 nie jest nowy, bo sięga 2015 roku, kiedy to na zlecenie miasta opracowano koncepcję połączeń komunikacji zbiorowej na terenie Lublina oraz z gminami podmiejskimi.

Aktualizacja: Nowa linia autobusowa nr 46 ruszy w grudniu. Mapa trasy nowej linii [TRASA]

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A kiedy będzie połączenie diamentowa z kalina tyle mieszkań tam jest ale żeby dojechać na lwowska to masakra

  2. Powinno startować z Poręby zahaczyc widok A następnie Sowińskiego Poniatowskiego.