Nowa linia autobusowa nr 46 ruszy w grudniu. Mapa trasy nowej linii [TRASA]

autobusy elektryczne mpk ztm lublin
Autobusy elektryczne Solaris na pętli przy ul. Żeglarskiej | fot. Miasto Lublin

W grudniu ruszy nowa linia autobusowa o numerze 46 łącząca Węglin i Czuby z Czechowem. Trasa nowej linii autobusowej w Lublinie ma prowadzić przez nowo wyremontowany odcinek ul. Poniatowskiego.

Linia nr 46

W drugiej połowie grudnia na ulicach miasta pojawi się zupełnie nowa linia nr 46, która będzie obsługiwana przez autobusy elektryczne marki Solaris. Głównym celem uruchomienia linii nr 46, ma być zapewnienie szybkiego połączenia południowych i północnych dzielnic mieszkaniowych Lublina (Czuby, Węglin i Czechów), skrajem Śródmieścia, z wykorzystaniem nowej infrastruktury komunikacyjno-drogowej oraz nowo powstałych węzłów/pętli przesiadkowych przy ul. Wróblej i ul. Choiny.

„Takie rozwiązanie usprawni obsługę komunikacją w ww. ciągu, zapewniając szybki dojazd z dużych i ciągle intensywnie rozbudowujących się dzielnic mieszkaniowych Lublina m.in. do ośrodków akademickich i szkolnych oraz centrum. Przeprowadzone przez ZTM analizy danych punktowych potoków pasażerskich zebranych na Czubach i na Czechowie, potwierdziły zasadność uruchomienia nowego połączenia” – mówi Monia Fisz z ZTM Lublin.

„Największe potoki pasażerskie w relacji Czuby – Czechów wykazano w okresach szczytowych. Stąd też w pierwszym etapie chcemy, aby zapewnienie obsługi komunikacyjnej nową relacją odbywało się w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Będziemy obserwować rozwój tej linii, a ma ona wszelkie predyspozycje, aby stać się w przyszłości jedną z głównych linii” – wyjaśnia Fisz.

Trasa linii nr 46 będzie przebiegać następująco: pętla przy ul. Wróblej – al. Kraśnicka – Jana Pawła II – Filaretów –Głęboka – Sowińskiego – Poniatowskiego – Smorawińskiego – Kompozytorów Polskich – Elsnera – Choiny – pętla przy ul. Choiny.

Mapa trasy nowej linii autobusowej 46
Mapa trasy nowej linii autobusowej 46

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.