Nowa broń policji. Drony rejestrują niebezpieczne manewry kierowców

Policjanci z drogówki używają drona do rejestrowania niebezpiecznych manewrów
Policjanci z drogówki używają drona do rejestrowania niebezpiecznych manewrów

Wczoraj po raz pierwszy na drogach powiatu chełmskiego prowadzone były kontrole drogowe z wykorzystaniem drona. W ciągu dwóch godzin policjanci ujawnili 11 wykroczeń. Kierowcy zostali ukarani mandatami.

Mandat z powietrza

W środę na drodze krajowej numer 12 w miejscowości Chojno Nowe Pierwsze w gminie Siedliszcze funkcjonariusze z „drogówki” prowadzili swoje działania.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie z wykorzystaniem drona kontrolowali z powietrza zachowania kierowców na drodze. Jednocześnie w obu kierunkach drogi znajdowały się patrole policjantów chełmskiej drogówki.

„W ciągu dwóch godzin funkcjonariusze ujawnili 11 wykroczeń. Wszystkie zostały zauważone z powietrza i zarejestrowane, a kierujący pojazdami zatrzymani do kontroli drogowej” – mówi komisarz Ewa Czyż, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Jedno z nagrań obrazuje moment wyprzedzania kilku pojazdów, w tym ciężarowego, przez trzy inne samochody osobowe w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania. Nagranie znajduje się na końcu artykułu.

„Wszystkie trzy auta zostały zatrzymane do kontroli drogowej, a kierujący nie uniknęli konsekwencji” – dodaje komisarz Czyż.

Kontrolowani kierowcy zaskoczeni byli całą sytuacją, gdyż nie spodziewali się tego typu działań z powietrza. Były to pierwsze tego typu działania na drogach powiatu chełmskiego.

Policja używa drona

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.