Nocny pożar pustostanu w centrum Lublina. W akcji gaśniczej trzy zastępy straży pożarnej

Pożar pustostanu na ul. Dolnej Panny Marii w Lublinie
Pożar pustostanu na ul. Dolnej Panny Marii w Lublinie | fot. czytelniczka Magdalena

Trzy zastępy straży pożarnej wyjechało do nocnego pożaru pustostanu przy ul. Dolnej Panny Marii w Lublinie. Na szczęście ogień udało się szybko opanować. Strażakom nie udało się ustalić przyczyny pożaru.

Pożar pustostanu

Do pożaru doszło w sobotę (7.01) około godz. 22:50 na ul. Dolna Panny Marii w Lublinie. Strażacy zostali powiadomieni o pożarze, który wybuchł w starej kamienicy. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej, w tym 9 strażaków. Na miejscu zdarzenia pojawili się również policjanci.

Po dojeździe strażaków okazało się, że poddasze pustostanu o wymiarach 17 na 15 metrów jest objęte rozwiniętym pożarem. Strażacy w aparatach tlenowych weszli do środka budynku i przystąpili do gaszenia ognia. Pożar udało się szybko opanować. W budynku nie było żadnych osób.

Na razie nieustalone są przyczyny pożaru. Działania strażaków zakończyły się po dwóch godzinach.

Nagranie pożaru pustostanu przy Dolnej Panny Marii dzięki uprzejmości czytelniczki Magdaleny

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jestem ciekawa kiedy w końcu właściciele zabytków podpalający te zabytki zostaną pociągnięci do odpowiedzialności… Konserwator pewnie nie chciał pozwolić na wyburzenie albo obklejenie styropianem to znalazł się inny sposób jak poradzić sobie z problemem. Szkoda, bo piękna kamienica z początku XX wieku :/