Nocne kontrole kierowców w ramach akcji „Stop-drift” na ulicach Lublina. Nadmierna prędkość, zbyt głośne wydechy

Zbyt głośny wydech w BMW
Zbyt głośny wydech w BMW | fot. KMP Lublin

Policjanci ruchu drogowego w miniony weekend przeprowadzili kolejną nocną kontrolę kierowców w ramach akcji „Stop-drift”. Mundurowi w trakcie patroli ujawnili blisko 200 wykroczeń i zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych.

Posypały się mandaty

W miniony weekend na terenie Lublina policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji przeprowadzili wzmożone działania kontrolne w ramach akcji „Stop – drift”. Funkcjonariusze podczas nocnych patroli zwracali szczególną uwagę na kierowców przejawiających szczególnie agresywny i brawurowy styl jazdy. Istotnym elementem prowadzonych działań było eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów naruszających normy emisji hałasu.

„Policjantów wspomagały nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami z sąsiednich powiatów. W działania zaangażowali się również pracownicy Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością Urzędu Miasta w Lublinie, którzy obserwują ulice na kamerach monitoringu” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W trakcie nocnych działań mundurowi skontrolowali blisko 200 pojazdów i ujawnili niemal tyle samo wykroczeń. Wśród najczęstszych przewinień była nadmierna prędkość. Kontrolowane samochody były również dokładnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego oraz emisji hałasu. W 16 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymanie dowodu rejestracyjnego z powodu przekroczenia norm emisji dźwięku lub stwierdzenia innych istotnych nieprawidłowości.

„Wśród zatrzymanych byli dwaj kierowcy BMW. W obu przypadkach normy hałasu zostały znacznie przekroczone. Dodatkowo kierowcy wykonywali niebezpieczne manewry. Mężczyźni zostali ukarani mandatami po 1000 złotych, a samochód jednego z nich został odholowany” – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski.

BMW na lawecie
BMW na lawecie | fot. KMP Lublin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.