Noc na Północnej droższa niż w czterogwiazdkowym hotelu. Podwyżka w izbie wytrzeźwień

Pijany mężczyzna śpi na chodniku
Pijany mężczyzna śpi na chodniku | fot. Adobe Stock

Inflacja daje się we znaki na każdym kroku. Rada Miasta Lublin przymierza się podwyższenia cen za nocleg w izbie wytrzeźwień przy ul. Północnej. Stawka za noc dorówna cenie pobytu w dobrym hotelu.

Za noc zapłacisz tyle, co w dobrym hotelu

O Północnej, czyli Ośrodku Wczesnej Interwencji dla Osób z Problemem Alkoholowym i ich Rodzin, krąży wiele legend, z czego większość pozwala sądzić, że to ostatnie miejsce w Lublinie, do którego chciałoby się trafić. Izba wytrzeźwień działa całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Do placówki trafiają osoby dowiezione przez funkcjonariuszy policji lub strażników miejskich z terenu miasta Lublina. Robią to wtedy, gdy osoba pod wpływem alkoholu zagraża sobie lub innym. Duża część pensjonariuszy to pijani bezdomni zabrani prosto z ulicy. Są też ci po awanturach domowych i ulicznych bójkach.

Opłata za pobyt obecnie wynosi 343,54 zł. Rada Miasta Lublin przymierza się do podniesienia opłaty za pobyt w tym miejscu. Osoby doprowadzone na Północną będą musiały zapłacić teraz 393,01 zł. Zaproponowana kwota jest maksymalną, jaką dopuścił w rozporządzeniu minister zdrowia.

Dla porównania nocleg w najbliższy weekend w hotelu Hampton by Hilton Lublin kosztuje 291 zł, w ibis Styles Lublin Stare Miasto – 325 zł, a w Focus Hotel Premium Lublin – 248 zł. Wystarczy dołożyć 7 zł i możemy spędzić noc również w 4* IBB Hotel Grand Hotel Lublin – 400 zł.

Nad przyjęciem nowej stawki opłaty pochyli się Rada Miasta Lublin na najbliższej sesji, która została zaplanowana na 2 marca.

Placówka może przyjąć maksymalnie 20 osób.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.