Noc Muzeów 2021 w Lublinie. Gdzie się wybrać i co zobaczyć? Lista muzeów, program

Zamek Lubelski w Lublinie
Zamek Lubelski w Lublinie | fot. Michał Grzechulski

Już w sobotę 15 maja 2021 r. muzea, galerie i instytucje kultury zaproszą po raz kolejny na Noc Muzeów w Lublinie. Wstęp do wszystkich miejsc będzie darmowy.

Noc Muzeów 2021 15-16 maja Lublin

Noc Muzeów w Lublinie – to jedna z najpopularniejszych kulturalnych wydarzeń. Noc Muzeów polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w godzinach nocnych. Tej nocy organizatorzy przygotowują także wyjątkowe atrakcje dla zwiedzających np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty itp.

Podczas tegorocznej, 17. edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę 15 maja 2021, mieszkańcy Lublina będą mogli wybierać spośród 9 placówkach z naszego miasta, które wezmą udział w wydarzeniu. Noc Muzeów jest z zasady wydarzeniem bezpłatnym, choć w niektórych przypadkach może być konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Program Nocy Muzeów w Lublinie 2021:

Galeria Labirynt | Noc Muzeów 2021

Daj się oprowadzić po wystawie-manifeście solidarności ze strajkującymi kobietami. Poznaj historie strajkowych transparentów i prac artystycznych oraz strajkową dokumentację fotograficzno-filmową. Oprowadzanie odbędzie się w ciemności – należy zabrać ze sobą własną latarkę.

Kiedy: 15.05.2021 r., g. 22:00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Wstęp: wolny, obowiązują zapisy.

Ogród Botaniczny UMCS | Noc Muzeów 2021

Mgr Błażej Maciorowski zabierze uczestników Nocy Muzeów na spacer po majowym Ogrodzie, a także w podróż po świecie mitów oraz wierzeń związanych z królestwem roślin. Uczestnicy posłuchają, jakie rośliny były wykorzystywane w dawnych obrzędach oraz jakie rośliny stosowano w medycynie ludowej zarówno w Polsce, jak i w kulturach innych krajów. W przypadku silnych opadów deszczu spacer odbędzie się w głównej mierze w szklarni.

Kiedy: 15.05.2021 r., g. 18:00
Gdzie: Ogród Botaniczny UMCS, ul. Willowa 58
Wstęp: wolny, obowiązują zapisy (BRAK MIEJSC).

Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego | Noc Muzeów 2021

Kiedy: 15.05.2021 r.
Gdzie: Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, al. Racławickie 14
Wstęp: brak szczegółów

Muzeum Wsi Lubelskiej | Noc Muzeów 2021

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza chętne osoby na bezpłatne wieczorne zwiedzanie wybranych ekspozycji lubelskiego skansenu, które poprowadzą nasi muzealnicy. Zwiedzanie będzie odbywało się w 15-osobowych grupach. Pierwsza grupa rozpoczyna zwiedzanie spod recepcji o godz. 18.00. Kolejne tury ruszają co 15 minut. Ostatnia grupa rozpoczyna zwiedzanie o 19.45.

W czasie trwania Nocy Muzeów Muzeum Wsi Lubelskiej można zwiedzać wyłącznie z przewodnikiem. Oprowadzanie każdej grupy potrwa około godziny. Oprowadzanie poszczególnych grup będzie realizowane między godz. 18.00 a 21.00.

Kiedy: 15.05.2021 r., g. 18:00
Gdzie: Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Wstęp: wolny, nie obowiązują zapisy (obowiązuje kolejność przybycia).

Państwowe Muzeum na Majdanku | Noc Muzeów 2021

Kiedy: 15.05.2021 r.
Gdzie: Państwowe Muzeum na Majdanku, ul. Męczenników Majdanka 67
Wstęp: brak szczegółów

Muzeum Narodowe w Lublinie | Noc Muzeów 2021

Tegoroczna Noc Muzeów będzie inna niż wszystkie dotychczasowe. W dzień Muzeum do zwiedzania wystaw stałych Muzeum Narodowego w Lublinie, a nocą do oglądania prezentowanych opowieści o zabytkach w wersji online.

„Od godz. 17 zapraszamy Was przed ekrany komputerów. Na Facebooku, Instagramie i YouTube Muzeum pokazywać Wam będziemy dzieła wydobyte z muzealnych magazynów i te, które odnaleźć będziecie mogli na naszych nowych wystawach. Opowiemy o kulisach pracy konserwatorów i oprowadzimy po naszych muzealnych wnętrzach” – czytamy w opisie wydarzenia.

W dniach 15 i 16 maja czynne będą:
– Romański donżon:
w godz. 10-19;
– Kaplica Trójcy Świętej:
w godz. 10-17;
– wystawy stałe Zamku Lubelskiego:
w godz. 10-17.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.