Noc Muzeów 2019 w Lublinie. Gdzie warto się wybrać i co zobaczyć? [PROGRAM]

zamek Lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Już w sobotę 18 maja 2019 r. lubelskie muzea, galerie i instytucje kultury zaproszą po raz kolejny na Noc Muzeów. Wstęp do wszystkich miejsc będzie darmowy.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne miasta zaczęły je powielać. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W ubiegłym roku swoje Noce Muzeów zorganizowało kilkadziesiąt polskich miast.

Formuła tego wydarzenia od lat pozostaje niezmienna, uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne instytucje i placówki, które często przygotowuję wydarzenia specjalnie na ten jeden dzień w roku. Organizatorami nocy są władze samorządowe, które koordynują przedsięwzięcie w ramach swoich kompetencji.

Noc Muzeów 2019, Lublin. 16. edycja wydarzenia odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019.

Tej nocy organizatorzy przygotowują wyjątkowe atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty, warsztaty i atrakcje dla dzieci itp. Z roku na roku na Lubelską Noc Muzeów przybywa coraz to więcej turystów. A liczne lubelskie instytucje kulturalne prześcigają się pomysłach i organizacji atrakcjach dla zwiedzających.

Noc Muzeów w Lublinie 2019

Podczas tegorocznej, 16. edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę, mieszkańcy Lublina będą mogli wybierać spośród 10 placówkach z naszego miasta, które wezmą udział w wydarzeniu.

Noc Muzeów jest z zasady wydarzeniem bezpłatnym, choć w niektórych przypadkach może być konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Program Nocy Muzeów w Lublinie 2019:

Lista miejsc i program wydarzeń na kolejnych podstronach.

Lista miejsc będzie na bieżąco aktualizowana

Następna

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.