Noc i poranek z burzami i wiatrem do 100 km/h. Drugi stopień ostrzeżenia dla regionu!

Zdjęcie ilustracyjne | shutterstock

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w nocy i rano w zachodniej części woj. lubelskiego.

W nocy z soboty na niedzielę ponownie czeka nas większa liczba zjawisk na froncie, który tylko nieznacznie zmieni swoje położenie. Na obszarze od południowego zachodu i południa, przez centrum, po północy wschód Polski występować będą burze oraz opady deszczu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego (pomarańczowego) stopnia przed burzami z gradem dla powiatów: kraśnicki, lubartowski, lubelski, Lublin, łukowski, opolski, puławski, radzyński i rycki.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

„Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm, oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami grad” – prognozuje Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie. Ostrzeżenie obowiązuje w niedzielę 30 sierpnia od godz. 00:00 do 9:00.

Czytaj także: To będzie ostatni upalny weekend wakacji. W niedzielę na termometrach nawet 32 st. C

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.