Niż Ciaran zdominuje pogodę. Przelotnie popada, chwilami silniej powieje. Jaka pogoda w ten weekend w Lublinie?

Prognoza położenia niżu i zasięgu opadów w Polsce o godzinie 19:00, 3 listopada 2023
Prognoza położenia niżu i zasięgu opadów w Polsce o godzinie 19:00, 3 listopada 2023 | fot.

W piątek oraz w nocy z piątku na sobotę będziemy w zasięgu rozległego niżu Ciaran, oraz związanego z nim układu frontów atmosferycznych, co skutkować będzie wietrzną i deszczową pogodą. W sobotę wiatr nieco osłabnie i odrobinę się wypogodzi, ale od niedzieli wróci pochmurna i deszczowa pogoda.

Pogoda na weekend w Lublinie

Piątek, 3 listopada

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami, głównie po południu, opady deszczu. Temperatura maksymalna do 15°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, w drugiej połowie nocy stopniowo zanikające. Temperatura minimalna do 6°C. Wiatr na ogół umiarkowany, w porywach, głównie początkowo, do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy.

Sobota, 4 listopada

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

Niedziela, 5 listopada

W niedzielę będzie pochmurnie, wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna osiągnie do 13°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.