Niewybuch w centrum Puław. Bomba lotnicza z czasów II wojny światowej ważyła 500 kg

bomba niewybuch w puławach
Niewybuch z czasów II Wojny Światowej w Puławach | fot. czytelnik Dawid

W środę na budowie apartamentowca przy ul. Księżnej Izabeli w Puławach odnaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Jego waga została oszacowana na ok. 500 kilogramów.

Do zdarzenia doszło na terenie dawnej poczty przy ul. Księżnej Izabeli, gdzie teraz budowany jest tam apartamentowiec. Pracownicy budowy podczas prac ziemnych natknęli się metalowy przedmiot przypominający wojenny ładunek lotniczy. Na miejsce wezwano saperów.

Jak się okazało, był to bomba lotnicza z czasów II wojny światowej. Saperzy z 34. Patrolu Rozminowania z 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo – Mostowego oszacowali jej wagę na ok. 500 kilogramów.

W promieniu półtora kilometra od miejsca znalezienia bomby wyznaczono strefę zagrożenia. Zamknięto drogi dojazdowe, policjanci kierowali na objazdy. Przeprowadzono również ewakuację mieszkańców. Wtedy dopiero saperzy mogli przystąpić do usunięcia i wywozu niebezpiecznego ładunku w celu jego neutralizacji.

Kilka minut po godz. 13 udało się wykonać te czynności, a ewakuacja została zakończona. Mieszkańcy mogą wrócić do mieszkań, a pracownicy do swoich obowiązków. Przywracany jest również ruch komunikacyjny w okolicy tego zdarzenia.

Bomba lotnicza z czasów II wojny światowej w Puławach | fot. KPP Puławy Saperzy wywieźli niebezpieczny pocisk | fot. KPP Puławy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.