Nietrzeźwi kierowcy w rękach policji

Nietrzeźwy pijany kierowca zatrzymany
Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 59-letni mieszkaniec gminy Milejów | fot. Policja

Policjanci zatrzymali dwóch kierowców pod wpływem alkoholu w powiecie łęczyńskim. 59-letni mieszkaniec gminy Milejów miał blisko 2,5 promila alkoholu i wjechał do rowu, a 62-latek z gminy Cyców kierował Mazdą z blisko 2 promilami alkoholu. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Wypadek w Milejowie

W niedzielę, 9 czerwca, po godzinie 11:00, policjanci z Posterunku Policji w Milejowie zauważyli kierowcę Opla, który wjechał do rowu. Za kierownicą siedział 59-letni mieszkaniec gminy Milejów, który miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, ale na szczęście nie odniósł obrażeń. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Kontrola w Wólce Cycowskiej

W piątek (7 czerwca), kryminalni z łęczyńskiej komendy zauważyli kierującego Mazdą, który wyjeżdżał spod sklepu w miejscowości Wólka Cycowska. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli, podejrzewając nietrzeźwość. Okazało się, że 62-letni mieszkaniec gminy Cyców miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Pojazd został tymczasowo zajęty.

alkohol kieliszek
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Surowe konsekwencje

Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za swoje czyny. Zgodnie z prawem, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek uiszczenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, które wynosi od 5 do 60 tysięcy złotych.

Policja apeluje o rozwagę i trzeźwość za kierownicą. „Nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg” – podkreśla aspirant sztabowy Magdalena Krasna.

Jakie są Wasze zdania na temat kar dla nietrzeźwych kierowców? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach i udostępnijcie ten artykuł, aby zwiększyć świadomość na temat zagrożeń związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.