Nieostrożny kierowca zahaczył o sieć trakcyjną nad linią kolejową między Lublinem a Kraśnikiem. Pociągi nie kursują

Zerwana trakcja kolejowa nad przejazdem w Niedrzwicy Dużej
Zerwana trakcja kolejowa nad przejazdem w Niedrzwicy Dużej | fot. nadesłane

W czwartek przed południem na odcinku między Lublinem a Kraśnikiem doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej. W Niedrzwicy Dużej na przejeździe kolejowym nieostrożny kierowca uszkodził trakcję. Pociągi na tym odcinku nie kursują, kolej korzysta z komunikacji zastępczej.

Zerwana trakcja kolejowa w Niedrzwicy Dużej

Do zdarzenia doszło w czwartek (12.10) około godz. 10:30 w miejscowości Niedrzwica Duża. Na przejeździe kolejowym u zbiegu ulic Kolejowej i Spółdzielczej kierowca samochodu ciężarowego zahaczył wystającym HDS o sieć trakcyjną, powodując jej poważne uszkodzenie.

Na miejscu interweniował jeden zastęp straży pożarnej i policja. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, uniemożliwiając przejazd pojazdami poprzez drogę, gdzie przebiegają tory. Z powodu zerwania trakcji wstrzymano ruchu kolejowy na trasie Lublin – Kraśnik.

Obecnie trwa naprawa zniszczonej sieci. Naprawa może potrwać do kilku godzin. Do odwołania wstrzymany jest przejazd samochodów osobowych i ciężarowych przez przejazd kolejowy.

Za pociągi pasażerskie wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Szczegóły o kursowaniu poszczególnych autobusów będą przekazywane podróżnym na stacjach i na przystankach oraz za pośrednictwem Portalu Pasażera.

Aktualizacja: Kolejarze walczą z zerwaną siecią trakcyjną. Uszkodzenia okazały się na tyle poważne, że naprawa potrwa do soboty

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.