Kolejarze walczą z zerwaną siecią trakcyjną. Uszkodzenia okazały się na tyle poważne, że naprawa potrwa do soboty

Zerwana sieć trakcyjna nad przejazdem kolejowym w Niedrzwicy Dużej
Zerwana sieć trakcyjna nad przejazdem kolejowym w Niedrzwicy Dużej | fot. czytelnik Kamil

Uszkodzenia spowodowane przez nieuważnego kierowcę samochodu ciężarowego okazały się na tyle poważne, że naprawa sieci trakcyjnej nad przejazdem kolejowym w Niedrzwicy Dużej potrwa do soboty. Do tego czasu zamiast pociągów kursują autobusy.

Zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Lublin – Stalowa Wola

Na stacji Niedrzwica na trasie Lublin – Stalowa Wola Rozwadów służby techniczne kontynuują naprawę sieci trakcyjnej, którą w czwartek (12.10) ok. godz. 10:30 uszkodził kierowca samochodu ciężarowego z niezłożonym wysięgnikiem HDS.

Wskutek zdarzenia doszło do zerwania sieci trakcyjnej nad 4 torami stacyjnymi oraz przewrócenia słupa oświetleniowego. Na miejscu pracuje zespół techniczny i dwa pociągi do naprawy sieci. Uszkodzenia okazały się na tyle poważne, że naprawa potrwa do soboty (14.10).

O tym pisaliśmy tu: Nieostrożny kierowca zahaczył o sieć trakcyjną nad linią kolejową między Lublinem a Kraśnikiem. Pociągi nie kursują

Przewoźnicy PKP Intercity i Polregio wprowadziły zastępczą komunikację autobusową: Polregio na odcinku Niedrzwica – Wilkołaz a PKP Intercity na odcinku Lublin Główny – Kraśnik.

Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów informowani są na stacjach i przystankach oraz poprzez aplikację Portal Pasażera.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.