Nieopodal Górek Czechowskich powstanie biurowiec? Spółka TBV stara się o pozwolenie

tbv biurowiec zelwerowicza
Spółka TBV ma w planach budowę biurowca przy ul. Zelwerowicza | fot. Dominik Wąsik

Przy skrzyżowaniu ulic Zelwerowicza i Bohaterów Września w Lublinie może powstać biurowiec. O pozwolenie na budowę stara się spółka TBV, która jest właścicielem pobliskich Górek Czechowskich. Poznaliśmy szczegóły planowanej inwestycji.

Biurowiec przy ul. Zelwerowicza

Wniosek wpłynął do magistratu w pierwszej połowie maja i na razie jest rozpatrywany. Spółka TBV stara się w nim o wydanie decyzji zezwalającej na budowę budynku handlowo-biurowo-usługowego u zbiegu ulic Zelwerowicza i Bohaterów Września, naprzeciwko stacji paliw BP i restauracji KFC.

Wiadomo, że biurowiec ma powstać na działce przy Zelwerowicza. Przypomnijmy, że miasto na w planach przedłużenie tej ulicy od Bohaterów Września do Sławinkowskiej. Więcej o planach przeczytasz tu: Lublin szykuje się do połączenia Czechowa i Sławina

„Załączona do wniosku o pozwolenie na budowę dokumentacja, wskazuje, że projektowany budynek będzie miał 1,3 tys. m kw. powierzchni zabudowy, przy czy powierzchnia użytkowa wyniesie około 6,6 tys. m kw.” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Budynek ma mieć 4 kondygnacje naziemne, przeznaczone na działalność handlowo-usługowo-biurową, ze wskazaniem pierwszej kondygnacji na lokal handlowy, a pozostałych na biura. Kondygnacja podziemna przeznaczona będzie na parking. Miejsca postojowe przewidziano również na terenie inwestycji.

„Pozwolenie na budowę nie zostało wydane, aktualnie postępowanie w tej sprawie jest w toku” – informuje Stryczewska.

Spółka TBV nie odpowiedziała na nasze zapytanie dotyczące planowanej inwestycji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.