Lublin szykuje się do połączenia Czechowa i Sławina

Ulica Zelwerowicza w Lublinie
Ulica Zelwerowicza w Lublinie | fot. Skanska

Przedłużenie ul. Zelwerowicza będzie łącznikiem pomiędzy dwoma północnymi dzielnicami Lublina: Czechowem i Sławinem. Dwujezdniowa arteria połączy ul. Bohaterów Września z ul. Sławinkowską.

Przedłużenie ul. Zelwerowicza

Ratusz szykuje się do budowy przedłużenia ul. Zelwerowicza na odcinku od ulicy Bohaterów Września do Sławinkowskiej. Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie złożył wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji.

„Projekt architektoniczno-budowlany branży drogowej został już zaakceptowany. Aktualnie trwa procedura oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oraz trwa uzgadnianie projektu stałej organizacji ruchu” – tłumaczy Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Fragment ul. Zelwerowicza jest planowany jako przedłużenie już istniejącego odcinka. Tras ma mieć 1,4 km długości i dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu o szerokości 3,5 metra. W związku z budową planowana jest również przebudowa skrzyżowania z ul. Sławinkowską i ul. Zbożową. Nowe skrzyżowanie będzie miało formę ronda. Natomiast na skrzyżowaniu z ul. Bohaterów Września stanie sygnalizacja świetlna.

„Projektowany odcinek drogi obejmuje ulice: Bukszpanową i Korpusu Ochrony Pogranicza. Fragment ul. Bukszpanowej jest już wykonany. Na potrzeby osiedla Kameralny Sławin został wykonany odcinek południowej jezdni ul. Bukszpanowej od skrzyżowania z ul. Sławinkowską i ul. Zbożową do zjazdu do Osiedla Kameralny Sławin” – precyzuje Góźdź.

Wzdłuż jezdni powstaną obustronne chodniki, ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe. Ponadto, wraz z budową ulicy planowane jest wykonanie oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz usunięcie kolizji istniejącej infrastruktury z planowaną drogą.

Kiedy powstanie trasa? Na razie urzędnicy nie wskazują dokładnego terminu.

„Koszt budowy ul. Zelwerowicza zostanie oszacowany dopiero po opracowaniu i uzgodnieniu projektów wykonawczych wszystkich branż. Wówczas będą podejmowane decyzje o możliwym terminie realizacji inwestycji i źródłach jej finansowania. Na budowę ul. Zelwerowicza planujemy pozyskać środki z funduszy zewnętrznych” – wyjaśnia Góźdź.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.