Nieletni włamali się do szkoły podstawowej i ukradli pieniądze ze zbiórki "góra grosza"

Policjanci zatrzymali 14–latka oraz 12–latkę, którzy włamali się do Szkoły Podstawowej w Kodeńcu. Łupem nieletnich padła skarbonka ze zbiórką uczniowską w ramach akcji „Góra grosza”.

 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Kodeńcu. Dyżurnego parczewskiej jednostki powiadomił woźny Szkoły Podstawowej, że do budynku ktoś się włamał. Jak ustalili policjanci, sprawcy do obiektu placówki edukacyjnej dostali się poprzez wybicie szyby w pomieszczeniu kotłowni.

 

Łupem sprawców padła metalowa skarbonka, która przeznaczona była na zbiórkę pieniędzy w ramach uczniowskiej akcji „Góra grosza”. W skarbonce było około 15 zł. Kilka godzin zajęło parczewskim kryminalnym wyjaśnienie kto stoi za włamaniem. Sprawcą okazał się 14–latek oraz jego o dwa lata młodsza koleżanka.

 

Nieletni z gminy Dębowa Kłoda zostali przekazani pod opiekę rodzicom. Teraz zajmie się nimi Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.