Nielegalnie łowili ryby w Zalewie Zemborzyckim. Wpadli w ręce straży rybackiej i policji

Kłusownicy na Zalewie Zemborzyckim
Kłusownicy na Zalewie Zemborzyckim | fot. KMP Lublin

Łowili ryby zabronioną metodą na tzw. szarpak. Trzech mieszkańców Lublina zostało zatrzymanych przez policjantów z Posterunku Wodnego przy współpracy z Państwową Strażą Rybacką.

Nielegalny połów ryb nad Zalewem Zeborzyckim

Mężczyźni zostali zatrzymani w środę (14.09) wcześnie rano nad brzegiem Zalewu Zemborzyckiego. Mieli przy sobie narzędzia służące do nielegalnego połowu metodą na „szarpak” oraz kilka sztuk wyłowionych ryb.

Metoda na „szarpak” polega na przyczepianiu do wędki ostrej, dociążonej kotwicy, która w momencie ataku na nadpływającą rybę, wbija się w nią w wielu miejscach, powodując jej okaleczenie.

Złapanie ich na gorącym uczynku kłusownictwa było efektem współpracy funkcjonariuszy z Posterunku Wodnego oraz Państwowej Straży Rybackiej. Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni. Okazało się, że to 3 mieszkańcy Lublina w wieku 34, 41 i 47 lat.

Sprawcy trafili na 7. komisariat. Tam zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty z ustawy o rybactwie śródlądowym. Za to przestępstwo grozi im do 2 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.