Ważny temat? Prześlij newsa!

Nielegalnie łowił ryby na miejscach do tego zakazanych. Kłusownik przyłapany na gorącym uczynku

Spotted Lublin

  • Data publikacji: 10 lutego 2025, 11:05
  • Region

Nielegalne połowy ryb to problem znany od dłuższego czasu na wielu polskich rzekach i zbiornikach wodnych. Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Kocku podjęła działania, które zakończyły się zatrzymaniem mężczyzny podejrzanego o ten proceder. Sprawa dotyczy 57-letniego mężczyzny, który łowił ryby na starorzeczu Wieprza. Szybka reakcja dzielnicowej z Kocka W ubiegły piątek dzielnicowa z Komisariatu Policji […]

Wędkarz łowi ryby z pomostu

Wędkarz łowi ryby z pomostu | fot. Pixabay

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Najnowsze spoty

Nielegalne połowy ryb to problem znany od dłuższego czasu na wielu polskich rzekach i zbiornikach wodnych. Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Kocku podjęła działania, które zakończyły się zatrzymaniem mężczyzny podejrzanego o ten proceder. Sprawa dotyczy 57-letniego mężczyzny, który łowił ryby na starorzeczu Wieprza.

Szybka reakcja dzielnicowej z Kocka

W ubiegły piątek dzielnicowa z Komisariatu Policji w Kocku dokonała zatrzymania 57-letniego mieszkańca gminy Jeziorzany. Mężczyzna został przyłapany na łowieniu ryb w starorzeczu rzeki Wieprz w miejscowości Blizocin. Na miejsce udała się po otrzymaniu zgłoszenia o nielegalnym połowie.

Kłusownik nie tylko przyznał się do popełnienia przestępstwa, ale także wydał funkcjonariuszce dowody – siatkę typu „wontan” oraz złowione ryby przechowywane w torbie. Działania policjantów pozwoliły na zabezpieczenie sprzętu używanego do popełnienia czynu.

Sieci rybackie i ryby
Kłusownik – łowił ryby w sposób nielegalny | fot. KPP Lubartów

Długoletnie konsekwencje spowodowane kłusownictwem

Zatrzymany 57-latek, po przewiezieniu do jednostki policji, usłyszał zarzut nielegalnego połowu ryb przy pomocy sieci rybackiej. Przestępstwo to, zgodnie z prawem, zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Właściwe organy gromadzą materiał dowodowy, który stanowi podstawę postępowania przeciwko podejrzanemu.

Kłusownictwo to problem, który negatywnie wpływa na populację ryb, naruszając równowagę ekosystemów wodnych. Przypominamy wszystkim miłośnikom połowu, że każda forma nielegalnych działań może skutkować surowymi karami. W przypadku zauważenia kłusownictwa, należy niezwłocznie poinformować policję pod numerem alarmowym 112 lub zgłosić takie zdarzenie w lokalnej jednostce policji.

PL Wieprz e1495187675987
rzeka Wieprz

Widzisz przestępczy proceder? Reaguj

Każdy z nas może przyczynić się do ograniczenia zjawiska kłusownictwa, reagując na dostrzeżone nieprawidłowości. Przede wszystkim ważna jest świadomość ekologiczna oraz znajomość obowiązujących przepisów prawnych dotyczących połowów. Propagowanie informacji oraz współpraca z organami ścigania mogą wpłynąć na ograniczenie tego problemu w przyszłości.

Świadomość społeczeństwa to jeden z najważniejszych elementów w walce z przestępstwami ekologicznymi.

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o
0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check