Nielegalne papierosy na targowisku w centrum Lublina. Policjanci zlokalizowali magazyn

papierosy ruska nova lublin tysiąclecia

Nielegalny towar mundurowi znaleźli w jednym ze stoisk targowiska przy al. Tysiąclecia w Lublinie. W magazynie było ponad 2 tys. paczek papierosów.

 

Wtorkowy nalot mundurowych na targowisko przy al. Tysiąclecia obok hali Nova był spowodowany zwalczeniem przestępczości wiązanej z nielegalnym handlem bezakcyzowym towarem w tym rejonie. Akcja była prowadzona przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie i funkcjonariuszów Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

 

Funkcjonariusze przeszukali stoiska targowiska. Ich uwagę zwrócił także zamknięty stragan. Jak się szybko okazało, w środku znajdowały się pudełka, a w nich paczki papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzowych.

– Towar został zabezpieczony. Łącznie zabezpieczono 2 414 paczek nielegalnych papierosów. Na terenie targowiska funkcjonariusze znaleźli też porzucone reklamówki z paczkami nielegalnych wyrobów – informuje asp. Anna Kamola z lubelskiej policji.

 

Jak ustalono, łączna kwota strat na szkodę skarbu Państwa oszacowana została na około 50 tys. zł. Jak nas poinformowano policjanci są już na tropie właściciela tego towaru.

fot. policja
fot. policja

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. poważnie? 200 kartonów? 🙂 i jak zwykle nie ustalą pewnie skąd dojeżdżały te kartony? pewnie ich dostawca ma tego 20 tys albo lepiej ale co tam

 2. Co to za syf? Teraz Ci ludzie stracą jedyną robotę do której się nadawali i będą chlać i robić rozboje na ulicach Lublina. I za to skarb państwa zapłaci więcej. Bez sens

 3. Ktoś zapomniał dać łapówki dla Pana na wysokim stołku. Tyle lat dla mundurowych nie przyszkadzało že chandlują tytoniem na targach aż nagle po tylu latach, przełom w sprawie i odkrycie wielkie. Żenada i bajka dla głupiego tłumu.

 4. pod Carrefour handel w najlepsze kwitnie, i to nie tylko papierosów, mają gdzies policje, a towar przetrzymuja w sklepowych skrytkach, a z ochroną przybijają sobie piątkę.

 5. Piękna pokazowa akcja, za kilka dni wszystko i tak wruci do normy. Jak by chcieli to tego problemu już dawno by nie było.

 6. Totalna brechta z tej akcji. Ja już nawet nie pamiętam kiedy nie można było pod Novą kupić fajek, 10 lat? Więcej? I nie bardzo się ktoś z tym ” handlem” ukrywał hehe…

 7. Kendi akcyza to że oni tracili to każdego gie obchodzi.
  Państwo straciło na akcyzie.
  Ale niech zamykają ten kołchoz nie dość że papierosy szkodą, to ludzie aby zaoszczędzić zamiast rzucać kupują jeszcze ruskie najgorsze faje.

 8. Tak a ja obliczyłem, że strata tych chłopaków to około 14 tyś złotych, to jak to jest w końcu. To Oni oszukują kraj czy to kraj ich?

 9. Te BEZSTRONNY,nie wiesz to się głupio nie wypowiadaj. Codziennie stoją i nachalnie każdemu proponują papierosy i nagle po wielu latach ktoś się tym zainteresował.Nawet się z tym nigdy nie kryli śmiejąc się gupkowato do tłumów.No ale po co robić akcję w czasie której trzeba będzie za jakimś kolesiem pogonić,szkoda wypielęgnowanego bziusia.

 10. PORAŻKA. Tyle lat darli ryje o tych papierosach bezczelnie do ludzi, a władza pozwalała na takie rosnące straty.

 11. Żart to taka typowa bożena jak Ty , idź i walcz z nimi . Kobiety nie są dyskryminowane i mogą dołączyc do szeregów Policji , powodzenia . Trzeba doceniać wszystko , władze , służby , mimo wszystko . A nie na wybory sie nie chodzi a narzekać to pierwsze .

 12. Po tylu latach wkoncu do tego doszli … Śmiech na sali Polska policja to jeden wielki żart