Nielegalne papierosy, alkohol i narkotyki w kamienicy przy targowisku

Nielegalne papierosy, tytoń, alkohol i narkotyki na targowisku w centrum Lublina
Nielegalne papierosy, tytoń, alkohol i narkotyki na targowisku w centrum Lublina | fot. KMP Lublin

Policjanci w czwartek weszli na teren targowiska w centrum Lublina. W jednej z kamienic przy targowisku ujawnili nielegalne papierosy, tytoń, alkohol i narkotyki.

Narkotyki, papierosy i alkohol ukryty w kamienicy przy targowisku

Policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego sprawdzali wczoraj targowiska w centrum miasta.

„Przeszukiwane były nieużytkowane stoiska oraz pobliskie kamienice, gdzie mógł być ukrywany nielegalny towar. W działania zaangażowano psa służbowego” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Podczas czynności funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 700 paczek papierosów, prawie 6 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy, nielegalny alkohol oraz niewielkie ilości narkotyków.

„Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 25 tysięcy złotych” – informuje kom. Gołębiowski.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.