Niegdyś było tu KFC, teraz będzie Biedronka

Do budynku Astorii wprowadzi się Biedronka
Do budynku Astorii wprowadzi się Biedronka | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Lublinie podpisał umowę z firmą Jeronimo Martins Polska na dzierżawę parteru Astorii. Po remoncie lokalu ma otworzyć się tu Biedronka.

Biedronka w Astorii

Zarząd Nieruchomoci Komunalnych od kilka lat borykał się z problem znalezienia najemcy dla parteru Astorii przy skrzyżowaniu ul. Lipowej i Al. Racławickich. Chodzi o 421-metrowy lokal, w którym niegdyś działały restauracje sieci KFC i Pizza Hut.

23 września odbyła się kolejny przetarg na najem lokalu. Do licytacji przystąpiła jedna firma, która zaoferowała stawkę czynszu w wysokości 45 zł netto za mkw. miesięcznie. Stawka wywoławcza czynszu wynosiła 44 zł netto za mkw.

„W przetargu ustnym nieograniczony na objęcie w najem na 10 lat lokalu w budynku Astorii wpłynęła jedna oferta. W dniu wczorajszym zawarliśmy umowę najmu ze wspomnianym podmiotem, którym jest Jeronimo Martins Polska S.A.” – mówi Łukasz Bilik, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

Oznacza to, że w budynku Astorii w najbliższym czasie otworzy się Biedronka. Będzie to format Ultra Mini, jakiego do tej pory nie mieliśmy w Lublinie. Średni metraż tego formatu to ok. 300 mkw. Zmotoryzowani klienci będą musieli zapomnieć o parkingu. Liczba artykułów dostępnych w tym formacie jest też mniejszy.

Obecnie lokal jest tymczasowo wykorzystywany jako punkt pomocy uchodźcom z Ukrainy. Zgodnie z obowiązującą umową, punkt musi się wyprowadzić z Astorii w ciągu 7 dni od podpisania umowy z nowym najemcą. Następnie Biedronka przystąpi do remontu pomieszczeń.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Coraz więcej tej stonki portugalskiej. Trzeba to wytepic – dać dobry oprysk. Bo klientów bywa że oszukują że to produkt Polski a mogą oszukiwac oraz kasa idzie do budżetu Portugalii. Trzeba wspierać to co Polskie a nie zagraniczne jeszcze w centrum Lublina tak jak stonkę postawili blisko cmentarza nad j Firlej. Może taki kiedyś los będzie biedronki – stonki – Cmentarz.

  2. Zarząd Nieruchomości Komunalnych to znany oszust, działający bez umów. To jest burdel na kółkach. Biedronko kochana nie daj się wciągnąć w przestępstwo przez tych oszustów i nierobów z ZNK. Pozdrawiam.