Prognoza pogody dla województwa lubelskiego – niedziela, 11 maja
W niedzielę mieszkańcy regionu powinni przygotować się na kapryśną aurę. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże.
Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, a lokalnie możliwe są także burze, którym może towarzyszyć opad krupy śnieżnej. W przypadku burz suma opadów może sięgnąć nawet 10 mm.
Temperatura maksymalna wyniesie od 13°C do 14°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, wiejący z północy. Podczas burz porywy mogą osiągać prędkość do 60 km/h.
Sprawdź, co oferują i czego szukają mieszkańcy Lublina
Noc z niedzieli na poniedziałek
W nocy początkowo duże zachmurzenie, ale z biegiem godzin spodziewane są liczne rozpogodzenia. Lokalnie możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura spadnie – minimalnie od 2°C do 3°C, a na północy regionu przy gruncie może sięgnąć nawet -1°C.
Wiatr pozostanie słaby, z kierunków północnych.
Zobacz również
Auto na boku na skrzyżowaniu. Ogromne utrudnienia w rejonie ul. Ducha
Uwaga kierowcy w Lublinie! Zwężenie na al. Unii Lubelskiej – będą korki
Szokujące sceny na ekspresówkach w Lubelskiem. Biegacz na S12 i rowerzysta na S19
Dzień Otwarty w schronisku w Lublinie. Będzie można poznać zwierzaki i… wyjść z nowym przyjacielem
Najnowsze posty
Dodaj opinię