Niedziela handlowa 20 GRUDNIA. Czy sklepy są dziś otwarte?

Tarasy Zamkowe | mat. prasowe

Niedziele handlowe 2020. Czy dzisiaj zrobimy zakupy? Jakie sklepy są dzisiaj otwarte? Czy 20 grudnia to niedziela handlowa? Odpowiedzi na te pytania szuka wielu internautów. Odpowiadamy.

Grudzień 2020 obfituje w niedziele handlowe. Tylu niedziel handlowych w tak krótkim czasie nie było od dawna. Zakupy w grudniu zrobiliśmy w niedzielę 6 grudnia (wyjątkowo zniesiono zakaz handlu) i 13 grudnia.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, w 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał w niedzielę, 20 grudnia. Niedziela 20 grudnia to ostatnia niedziela handlowa w tym roku.

20 grudnia zakupy zrobimy praktycznie we wszystkich sklepach. Otwarte będą takie sklepy jak m.in. Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Carrefour, Selgros, Aldi czy też galerie handlowe i pasaże.

Niedziela. Co z godzinami dla seniorów?

W weekendy nie obowiązują godziny dla seniorów. W związku z tym w godzinach 10-12 w sklepach mogą przebywać wszyscy, bez ograniczeń wiekowych. Wybierając się do sklepów czy galerii handlowych, należy pamiętać o kilku zasadach wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.

Konieczne jest dezynfekowanie rąk lub zakładanie rękawiczek jednorazowych. Oczywiście podczas zakupów należy zakrywać twarz i zachowywać odstępy od innych osób. Pamiętajmy też o limitach w sklepach:

– 1 os. na 10 m2 w przypadku obiektów nie większych niż 100 m2,

– 1 os. na 15 m2 w przypadku obiektów większych niż 100 m2.

Za nieprzestrzeganie zasad zakazu handlu przewidziane są surowe kary. Placówka może zostać ukarana mandatem w wysokości 1-5 tys. zł. Jeśli sprawa trafi do sądu, kara może wynieść nawet 100 tys. zł.

Przypomnijmy, że rząd chce zamknąć galerie handlowe od 28 grudnia do 17 stycznia. Czytaj dalej…

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.