Galerie handlowe będą znowu zamknięte. Ostatnie dni na zrobienie zakupów

Tarasy Zamkowe w Lublinie 7
Black Weekend w Tarasach Zamkowych | mat. prasowe

Od 28 grudnia do 17 stycznia galerie handlowe będą ponownie zamknięte. Zakupy w galeriach handlowych tylko do świąt.

Galerie handlowe ponownie zostaną zamknięte. Na terenie galerii będą mogły działać jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie, sklepy budowlane czy usługowe. Wprowadzono także zmiany w sklepach spożywczych – zwiększające dystans społeczny (w sklepach do 100 m2 – 1 os/10 m2, w sklepach powyżej 100 m2 – 1 os/15 m2).

„Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, punktów usługowych” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Nowe restrykcje w walce z COVID-19 wchodzą w życie po świętach, czyli od 28 grudnia 2020 r.

Warto więc się spieszyć z zakupami stacjonarnymi w galeriach handlowych, bo te będą otwarte do 24 grudnia. W tym dniu galerie handlowe będą działać znacznie krócej, do godzin popołudniowych. Ponowne otwarcie sklepów w galeriach handlowych prawdopodobnie nastąpi 18 stycznia 2021 r.

Zamknięcie galerii handlowych jest spowodowane wprowadzeniem kwarantanny narodowej, która będzie obowiązywać w Polsce od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. W tym czasie zamknięte również będą stoki narciarskie oraz hotele dla ruchu służbowego.

Co z sklepami meblowymi?

Czy od 28 grudnia do 17 stycznia (narodowa kwarantanna) sklepy meblowe będą otwarte? Odpowiedzi na to pytanie szuka wiele osób, które w tym czasie planują remont i zakup nowych mebli. Rząd poinformował, że wielkopowierzchniowe sklepy meblowe będą mogły być otwarte w czasie narodowej kwarantanny. Ograniczenie w sklepach – max. 1 os./15m2.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.