Niedoszły samobójca. Chodził po dachu bloku i wychylał się poza krawędź. Policjanci zapobiegli tragedii

Mężczyzna chodził po dachu bloku, chciał skoczyć
Mężczyzna chodził po dachu bloku, chciał skoczyć | fot. czytelnik Błażej

Wszystko rozegrało się w poniedziałkowe popołudnie. Dyżurny miejskiej komendy dostał zgłoszenie, że na dachu jednego z bloków na osiedlu Widok chodzi mężczyzna, który wychyla się poza krawędź.

Chodził na dachu bloku, chciał skoczyć

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (15.04) kilka minut po godz. 18:00. Policjanci z Lublina otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który chodzi po dachu jednego z bloków przy ul. Bursztynowej. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna często wychyla się poza krawędź dachu, co wskazuje na to, że prawdopodobnie chce skoczyć z dachu.

Na miejscu już po kilku minutach dotarli policjanci, strażacy i zespół ratownictwa medycznego. Ze względu na ryzyko skoku mężczyzny, policjanci pod blokiem rozstawili skokochron. Na dach udał się jeden z funkcjonariuszy policji, który nawiązał kontakt z mężczyzną. Po krótkiej rozmowie udało się namówić roztrzęsionego mężczyznę do zejścia na dół.

Od razu zaopiekowali się nim ratownicy medyczni. Jak ustaliliśmy, 40-letni mężczyzna z problemami psychicznymi został przetransportowany do szpitala przy ul. Abramowickiej.

Jak uzyskać pomoc?

Policjanci przypominają, aby nie być obojętnym i reagować w przypadku osób, które chcą lub planują popełnić samobójstwo. Czasami zwykła rozmowa, wysłuchanie, poczucie obecności bliskiej osoby może go odwieźć od myśli samobójczych.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Natomiast jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 (całodobowy) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 (całodobowy) – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 (całodobowy) – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 – Numer alarmowy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.