Niebieski wieloryb. Szokująca gra, która kończy się samobójstwem dzieci

blue whale challenge niebieski wieloryb gra
blue whale challenge niebieski wieloryb gra

Niebieski Wieloryb to gra, w której uczestnicy – dzieci – dostają różne zadania. Gra niebieski wieloryb doprowadza dzieci do samookaleczeń, a nawet samobójstwa.

 

Niebieski Wieloryb (Blue Whale) to gra, w której uczestnicy przez 50 dni wykonują zadania wydane przez koordynatora (opiekuna). Każe im między innymi dokonywać samookaleczenia, unikać snu, oglądać horrory czy chodzić po torach kolejowych. Ostatnim zadaniem w tej grze jest skok z dachu wysokiego budynku. Uczestnikami tej gry są osoby małoletnie, w wieku kilkunastu lat.

 

Pierwsze skutki w Polsce

Po wydarzeniach, które miały miejsce w Szczecinie Prokuratura Krajowa wydała ostrzeżenie dotyczące gry Niebieskie Wieloryb (Blue Whale Challenge). Chodzi o troje uczniów szczecińskiej szkoły, którzy okaleczyli się wykonując zadania z niebezpiecznej gry Niebieski Wieloryb. Policja wystąpiła do serwisu społecznościowego Facebook z prośbą o blokowanie informacji, w których pojawia się nazwa gry.

 

Funkcjonariusze apelują do rodziców i opiekunów o czujność i obserwacje zachowania dzieci. Kurator Oświaty w Szczecinie wydał komunikat ostrzegający przed niebezpieczną grą „Niebieski Wieloryb”.

 

Interaktywna gra „Niebieski Wieloryb” po raz pierwszy pojawiła się w ubiegłym roku na terenie Federacji Rosyjskiej. Wskutek uczestnictwa w tej grze miało dojść od kilkunastu do nawet około 200 przypadków samobójstw wśród nastolatków.

 

Na liście 50 zadań zaleconych do wykonania przez dzieci można znaleźć:

* Wytnij żyletką f50 na twojej ręce i zdjęcie wyślij do opiekuna

* Wstań o 4:20 rano i zobacz psychodeliczne filmiki, które wyśle Ci opiekun

* Potnij sobie ramię wzdłuż swoich żył, nie za głęboko, tylko 3 rany

* Wstań o 4.20 idź na dach (im wyżej tym lepiej)

* Idź na szyny kolejowe

* Skocz z wysokiego budynku, odbierz sobie życie.

 

A czy Twoje dziecko gra w „Niebieskiego Wieloryba”? Sprawdź to, zanim będzie za późno! Na Lubelszczyźnie odnotowano już pierwszy przypadek „niebieskiego wieloryba”. Więcej informacji już we wtorek.6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dopiero teraz mówią.jakos nikt dotej pory nie skoczył z dachu.dziwne.a jak ten opiekun sie komunikuje ze kaze wstawac o 4.20.isc na tory itd.przesada.

  2. Spottedlublin siejecie dezinformacje .Od tej gry jeszcze nikt nie zginął a wszystko jest creepypasta (wymyślone opowiadanie mające przestraszyć)

    1. Ci idioci uwierzyliby, że slenderman istnieje 😉 Szkoda, że tacy ludzie mogą głosować.

  3. Tak i mówcie nazwę gry i wogole. Przez to że tyle się o niej mówi jeszcze bardziej popularna.. brakuje tylko żeby linku do niej tutaj.