Niebieski wieloryb. Szokująca gra, która kończy się samobójstwem dzieci

blue whale challenge niebieski wieloryb gra
blue whale challenge niebieski wieloryb gra

Niebieski Wieloryb to gra, w której uczestnicy – dzieci – dostają różne zadania. Gra niebieski wieloryb doprowadza dzieci do samookaleczeń, a nawet samobójstwa.

 

Niebieski Wieloryb (Blue Whale) to gra, w której uczestnicy przez 50 dni wykonują zadania wydane przez koordynatora (opiekuna). Każe im między innymi dokonywać samookaleczenia, unikać snu, oglądać horrory czy chodzić po torach kolejowych. Ostatnim zadaniem w tej grze jest skok z dachu wysokiego budynku. Uczestnikami tej gry są osoby małoletnie, w wieku kilkunastu lat.

 

Pierwsze skutki w Polsce

Po wydarzeniach, które miały miejsce w Szczecinie Prokuratura Krajowa wydała ostrzeżenie dotyczące gry Niebieskie Wieloryb (Blue Whale Challenge). Chodzi o troje uczniów szczecińskiej szkoły, którzy okaleczyli się wykonując zadania z niebezpiecznej gry Niebieski Wieloryb. Policja wystąpiła do serwisu społecznościowego Facebook z prośbą o blokowanie informacji, w których pojawia się nazwa gry.

 

Funkcjonariusze apelują do rodziców i opiekunów o czujność i obserwacje zachowania dzieci. Kurator Oświaty w Szczecinie wydał komunikat ostrzegający przed niebezpieczną grą „Niebieski Wieloryb”.

 

Interaktywna gra „Niebieski Wieloryb” po raz pierwszy pojawiła się w ubiegłym roku na terenie Federacji Rosyjskiej. Wskutek uczestnictwa w tej grze miało dojść od kilkunastu do nawet około 200 przypadków samobójstw wśród nastolatków.

 

Na liście 50 zadań zaleconych do wykonania przez dzieci można znaleźć:

* Wytnij żyletką f50 na twojej ręce i zdjęcie wyślij do opiekuna

* Wstań o 4:20 rano i zobacz psychodeliczne filmiki, które wyśle Ci opiekun

* Potnij sobie ramię wzdłuż swoich żył, nie za głęboko, tylko 3 rany

* Wstań o 4.20 idź na dach (im wyżej tym lepiej)

* Idź na szyny kolejowe

* Skocz z wysokiego budynku, odbierz sobie życie.

 

A czy Twoje dziecko gra w „Niebieskiego Wieloryba”? Sprawdź to, zanim będzie za późno! Na Lubelszczyźnie odnotowano już pierwszy przypadek „niebieskiego wieloryba”. Więcej informacji już we wtorek.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tak i mówcie nazwę gry i wogole. Przez to że tyle się o niej mówi jeszcze bardziej popularna.. brakuje tylko żeby linku do niej tutaj.

  2. Spottedlublin siejecie dezinformacje .Od tej gry jeszcze nikt nie zginął a wszystko jest creepypasta (wymyślone opowiadanie mające przestraszyć)

    1. Ci idioci uwierzyliby, że slenderman istnieje 😉 Szkoda, że tacy ludzie mogą głosować.

  3. Dopiero teraz mówią.jakos nikt dotej pory nie skoczył z dachu.dziwne.a jak ten opiekun sie komunikuje ze kaze wstawac o 4.20.isc na tory itd.przesada.