Niebezpieczna substancja w popularnej herbacie. Komunikat i zalecenia dla konsumentów

herbata
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Niepożądane substancje w herbacie. Wykryto alkaloidy pirolizydynowe w określonej partii ekspresowej herbaty czarnej aromatyzowanej EARL GREY. Przekroczone dopuszczalne normy.

Herbata niebezpieczna dla zdrowia

Wyniki kontroli urzędowej wykazały, że w herbatce czarnej o smaku EARL GREY przekroczono dozwoloną ilość alkaloidów pirolizydynowych, ustaloną przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Według specjalistów z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego, spożycie tej partii produktu stanowi istotne ryzyko dla zdrowia konsumentów.

Komunikat GIS dot. herbaty
Ta herbata może być niebezpieczna dla zdrowia

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: EARL GREY, herbata czarna aromatyzowana, ekspresowa, 200g

Marka: SIR ROGER

Najlepiej spożyć przed końcem / Numer partii: 12.2025/0041

Producent: Roger Sp. z o. o., ul. Nowoursynowska 112, 02-979 Warszawa

Producent wycofuje tą herbatę
Wadliwa partia herbaty

Decyzja producenta i organów kontroli

20 lutego 2024 roku producent zdecydował się na wycofanie konkretnej partii produktu. Po otrzymaniu informacji zwrotnych od wszystkich klientów przedsiębiorstwo zakończyło proces wycofania go od odbiorców i zniszczyło zwrócone opakowania tego produktu.

Zalecenia dla konsumentów:

Istnieje ryzyko, że wadliwa partia dalej znajduje się w domach konsumentów. Dlatego wydano stosowny komunikat. Nie należy spożywać partii produktu określonej w tym komunikacie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.