Nie żyje Wiesław Jaworski. Został brutalnie zamordowany przez przedsiębiorcę Andrzeja R.

policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Prokuratura bada okoliczności śmierci pierwszego starosty świdnickiego, Wiesława J. Został on brutalnie zamordowany na działce świdnickiego przedsiębiorcy Andrzeja R. w miejscowości Głębokie (pow. lubartowski).

 

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na jednej z działek nad Jeziorem Głębokim. 70-letni Wiesław Jaworski bawił się u swojego kolegi 54-letniego Andrzeja R. Wspólnie świętowali narodziny wnuczki. W spotkaniu brało udział jeszcze dwóch innych mężczyzn.

 

W niedzielą rano Andrzej R. powiadomił policję, że na jego działce znajduje się martwy mężczyzna. Policjanci, którzy dotarli na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi do wyjaśniania sprawy zatrzymali właściciela działki, który tego wieczoru przebywał na posesji.

 

Jak się okazało zwłoki były skatowane. Ofiara miała obrażenia twarzy, szyi i klatki piersiowej. – Zabójstwo było bardzo brutalne. Sprawca, działając z zamiarem pozbawienia życia pokrzywdzonego, uderzał go twardym, tępym narzędziem w okolice głowy oraz spowodował u niego obrażenia ciała w postaci ran tłuczonych i ciętych oraz złamań, w wyniku czego ofiara zmarła – mówi Agnieszka Kępka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

 

W niedługim czasie zatrzymano dwóch kolejnych mężczyzn, którzy też uczestniczyli w imprezie. Ci jednak zostali zwolnieni. Okazało się, że wyszli z imprezy zanim doszło do zbrodni.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło między nimi do kłótni. Andrzej R., przedsiębiorca ze Świdnika pozostał tymczasowo aresztowany. Śledczy postawili mu zarzut zabójstwa. Mężczyzna nie przyznał się do winy. W czasie zdarzenia mężczyzna był pijany. Grozi mu nawet dożywocie.

 

Wiesław Jaworski był pierwszym starostą świdnickim i radnym pierwszej kadencji. Urzędował w latach 1998-99 r. Później zasiadał w komisjach rady powiatu. Miał żonę i dwóch synów.

 

Pogrzeb Wiesława Jaworskiego odbędzie się w czwartek o godz. 11.00 w kościele parafialnym p.w. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. „przedsiębiorca” ?! Podać pełne nazwisko i nazwę firmy/firm tego s….! Żebyśmy wiedzieli, co omijać.