Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Zmarł po ataku nożownika

Archiwum prywatne Pawła Adamowicza

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. W niedzielny wieczór podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został ugodzony nożem. Zmarł w poniedziałek w szpitalu.

Lekarzom nie udało się uratować życia 53-letniemu Pawłowi Adamowiczowi, prezydentowi Gdańska. W niedzielę około godz. 20 w trakcie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenie został trzykrotnie ugodzony nożem przez 27-letniego Stefana W.

Mężczyzna po ugodzeniu nożem prezydenta oświadczył przez mikrofon zebranym mieszkańcom Gdańska, że rzekomo był torturowany przez Platformę Obywatelską. Mężczyzna siedział w więzieniu 5,5 roku za napady na banki.

Czytaj także: Atak nożownika na prezydenta Gdańska. Jego stan jest bardzo ciężki [WIDEO]

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.