Nie żyje 19. pacjent zakażony koronawirusem w Polsce. 12 nowych zakażeń w woj. lubelskim

L9A6693
Polowa izba przyjęć w czasie ćwiczeń przed Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim Jana Bożego w Lublinie | fot. Katarzyna Link/LUW

Ministerstwo Zdrowia przekazało w niedzielę rano informację o 79 nowych przypadkach zarażenia. Niestety, zmarła 19. ofiara COVID-19, okazał się nią pacjent z Bytomia.

„Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące” – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

12 nowych przypadków w województwie lubelskim

Na terenie województwa lubelskiego mamy 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą:

– jednej kobiety w przedziale wieku 21-40 lat, 

– dwóch kobiet w przedziale wieku 41-60 lat,

– pięciu mężczyzn w przedziale wieku 21-40 lat

– czterech mężczyzn w przedziale wieku 41-60 lat.

Wszystkie osoby są z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym i miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Obecnie na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 99 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 3 osoby zmarłe. W sumie liczba osób chorych na COVID-19 w Polsce wynosi 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.