Nie wyrzucaj jedzenia po świętach! Podziel się z potrzebującymi, zanieś do jadłodzielni

Jedzenie po świętach - co zrobić? | fot. pixabay

Właściciele Jadłodzielni Lublin zachęcają mieszkańców do dzielenia się jedzeniem po świętach. Wystarczy przynieść nadmiar jedzenia do jadłodzielni, aby inni mogli zjeść za darmo.

Wiele rodzin co roku ma ten sam problem związany z przygotowaniem zbyt dużej ilości jedzenia na święta. Bardzo często po kilku dniach wszystko ląduje w koszu na śmieci i zwyczajnie się marnuje. Dlatego, z myślą o potrzebujących, od grudnia 2018 r. w naszym mieście działa Jadłodzielnia Lublin, w której możemy pozostawić niezjedzone przez nas posiłki.

Święta, święta i po… Sprawdźcie lodówki i szafeczki, czy dacie radę wszystko zjeść. Dzielcie się z rodziną, sąsiadami, przyjaciółmi, a jeśli nadal Wam zostaje to Jadłodzielnia Lublin chętnie przyjmie poświąteczne nadwyżki! W razie problemów z transportem – piszcie do nas! Ratownik Żywności może je dzisiaj odebrać w godzinach 17-20” – piszą właściciele lubelskiej Jadłodzielni.

Jadłodzielnia to miejsce, w którym każdy może podzielić się jedzeniem z każdym. Samoobsługowa jadłodzielnia mieści się na targowisku przy al. Tysiąclecia. Oznaczony punkt znajdziemy idąc od strony sklepu Społem „Bazar”. Punkt Foodsharing Lublin znajduje się w kiosku nr 97.

W środku jadłodzielni znajdziemy lodówkę oraz regały z półkami, gdzie można zostawić jedzenie. Tak jak w przypadku jadłodzielni w całej Polsce i tutaj obowiązują zasady oddawania jedzenia. Jakie posiłki/produkty można oddać do jadłodzielni?

Może to być pieczywo, warzywa, owoce, nabiał, produkty suche (np. kasza, mąka, ryż), konserwy czy jedzenie w słoikach. Można też przynieść obiad, którego nagotowaliśmy za dużo. Ważne by był szczelnie spakowany i miał oznaczenie z datą przygotowania i datą zapakowania.

Do jadłodzielni możemy jeszcze oddać przetwory własne w słoikach (ogórki, papryka, grzybki) oraz produkty, które przekroczyły datę minimalnej trwałości (najlepiej spożyć przed), ale nie przekroczyły terminu przydatności spożycia (należy spożyć do).

W jadłodzielni znajduje się lodówka, do której możemy oddać nabiał, sałatki, ciasta z nadzieniem czy kanapki, które muszą mieć etykietę z opisem przechowywać od 2 do 8 st. C lub przechowywać z warunkach chłodniczych.

Jadłodzielnia w Lublinie


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.