Nie spojrzał w lusterko podczas zmiany pasa ruchu. Zderzył się z autobusem

Nie spojrzał w lusterko podczas zmiany pasa ruchu. Zderzył się z autobusem
Kierowca fiata nie zauważył nadjeżdżającego autobusu | fot. Damel Taxi

Nieodpowiedzialne zachowanie kierującego fiatem mogło skończyć się poważnie. Podczas zmiany pasa ruchu nie spojrzał w lusterko, w wyniku czego zderzył się z autobusem.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 19.10 na ul. Krochmalnej w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Fiat Panda poruszał się od ul. Jana Pawła II w kierunku ul. Diamentowej.

Przed nowo wybudowaną estakadą postanowił zmienić pas ruchu z lewego na prawy, którym poruszał się autobus miejski linii nr 15. Kierowca jednak nie spojrzał w lusterko i wykonał manewr zmiany pasa ruchu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z autobusem.

Kierowca fiata nie zauważył nadjeżdżającego autobusu | fot. Damel Taxi

W wyniku zdarzenia do szpitala został przetransportowany kierowca miejskiego autobusu. Najprawdopodobniej całe zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Informację o tym zdarzenia otrzymaliśmy od Damel Taxi.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.