Nie masz co zrobić z choinką w doniczce? Oddaj do posadzenia w mieście

choinka w doniczce
Choinki w doniczkach | fot. shutterstock

Choince, którą cieszyliśmy się w domu podczas świąt, możemy podarować „drugie życie”. Wystarczy oddać ją do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Drzewka w doniczkach zostaną posadzone w przestrzeni miasta.

Co zrobić z choinką w doniczce?

Mieszkańcy Lublina, którzy z okazji świąt zdecydowali się na zakup żywego drzewka w donicy, będą mogli dać mu drugie życie. W sytuacji, gdy nie ma możliwości zasadzenia choinki do gruntu, drzewko można przynieść do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Głuskiej. Jak tylko pogoda pozwoli, rośliny zostaną posadzone przez Biuro Miejskiego Architekta Zieleni w przestrzeni miasta.

„W procesie powtórnego sadzenia choinek z donic do gruntu, niezwykle ważny jest proces hartowania. Drzewko, po tym jak przestanie być już świąteczną dekoracją mieszkania, należy przenieść do chłodniejszego pomieszczenia. Wystawione od razu na mróz, może ulec poważnemu uszkodzeniu. Niemniej są choinki, które z powrotem mogłyby wrócić do natury” – mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

Żywe choinki w donicach można dostarczać do PSZOK do 8 lutego. Drzewka w doniczkach zostaną przyjęte, ale decyzję o tym, czy trafią do zasadzenia, podejmie pracownik Biura Miejskiego Architekta Zieleni po oględzinach i ocenie stanu, czy korzenie nie są zbyt uszkodzone. Największe szanse na przyjęcie będą miały też drzewka regularnie podlewane, przechowywane w mieszkaniach o dużej wilgotności powietrza i w niezbyt wysokiej temperaturze.

Drzewka w doniczkach są przyjmowane w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Głuskiej 6, w dni robocze: poniedziałek – środa w godz. 10.00-14.00, czwartek – piątek w godz. 14.00-18.00. Odbiór pozostałych poświątecznych choinek z terenu nieruchomości zamieszkałych realizowany jest zgodnie z zasadami odbioru odpadów wielkogabarytowych w formie tzw. wystawki.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.