Nie ma chętnych na piwnice Astorii. ZNK wymaga 10-letniej umowy najmu

Biedronka w budynku Astorii
Biedronka w budynku Astorii | fot. Dominik Wąsik

Piwnice Astorii nadal pozostają puste. Zakończył się przetarg na dzierżawę pomieszczeń, jednak nie zgłosił się żaden chętny. Zarząd Nieruchomości Komunalnych wymaga 10-letniej umowy najmu.

Mało atrakcyjne piwnice

Piwnica budynku Astorii składa się z 9 pomieszczeń i korytarza o łącznej powierzchni 298,5 mkw. Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Lublinie od kilku lat próbuje znaleźć najemcę dla tego lokalu, jednak bezskutecznie. Lokal wymaga gruntownego remontu, którego musiałby podjąć się nowy najemca.

10 lutego odbył się kolejny przetarg na wyłonienie nowego najemcy dla tego lokalu. Cena miesięcznego czynszu miała zostać zaproponowana przez najemcę. Miasto wymagało również wpłaty wadium w wysokości 3,2 tys. zł. Jednak termin składania ofert minął, a nikt taki się nie zgłosił.

ZNK unieważnił postępowanie.

Biedronka w Astorii

We wrześniu 2022 r. ZNK rozstrzygnął przetarg na najem parteru Astorii. Nowym najemcą została firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka. Lokal przeszedł gruntowny remont. Biedronka otworzyła się w tym miejscu na początku stycznia br.

Zarząd Nieruchomości Komunalnych podpisał z Biedronką 10-letnią umowę najmu. Czynsz za 421-metrowy lokal na parterze Astorii wynosi 23,3 tys. zł miesięcznie. Wynika to z wylicytowanej przez JMP przetargu stawki 45 zł netto za mkw.

Powiązane:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.