Nawałnica połamała drzewa, które są teraz zagrożeniem. Zakaz wstępu do lasów Stary Gaj i Dębówka

Połamane drzewa w lasach Stary Gaj i Dębówk
Połamane drzewa w lasach Stary Gaj i Dębówka | fot. Nadleśnictwo Świdnik

Na części terenów Nadleśnictwa Świdnik wprowadzono okresowy zakaz wstępu do lasu. Jest to związane z usuwaniem skutków nawałnicy, która we wtorek przeszła przez nasz region.

Zakaz wstępu do lasów Stary Gaj i Dębówka

„Nadleśnictwo Świdnik informuje, iż w związku z huraganowym wiatrem jaki wystąpił nocą w dniu 17.08.2021 roku i powstałymi szkodami w drzewostanie, z uwagi na duże zagrożenia dla zdrowia i życia, od 17 sierpnia do 19 września 2021 roku wprowadzono okresowy zakaz wstępu do lasu w uroczyskach Stary Gaj i Dębówka” – czytamy na stronie Nadleśnictwa Świdnik.

Obecnie występuje tam duża ilość złomów i wywrotów zagrażających zdrowiu i życiu osób a osłabiony drzewostan ocalały po huraganie stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla ludzi. Teraz leśnicy będą lokalizować i usuwać zagrożenie.

Zakaz wstępu do lasów Stary Gaj i Dębówka - MAPA
Zakaz wstępu do lasów Stary Gaj i Dębówka – MAPA

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.