Nawałnica nad Lublinem. Zerwane dachy, połamane drzewa, uszkodzone auta (zdjęcia)

Strażacy głównie usuwali połamane konary drzew i naprawiali zerwane dachy. Doszło też do zerwania linii energetycznej. Tak pokrótce można opisać skutki czwartkowej wichury nad Lublinem.

 

Wichura zrywała dachy i łamała drzewa. Konieczna była pomoc strażaków. Jak podaje dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, w sumie interweniowali oni prawie 100 razy.

 

Do połamanych drzew strażacy byli wezwani 85 razy. Upadające drzewa niszczyły linie energetyczne, zaparkowane pojazdy, elementy infrastruktury drogowej czy blokowały jezdnie.

 

Czytaj więcej: Silny wiatr w Lublinie. Powalone drzewa na lubelskich ulicach

 

Do uszkodzenia linii energetycznej doszło w rejonie ul. Kalinowszczyzna. Na ul. Ruskiej kobieta została uwięziona w samochodzie przez drzewo, które upadło na samochód. Upadające drzewo również uszkodziło samochód na al. Racławickich.

 

Strażacy interweniowali również przy zerwanych dachach. Takich zgłoszeń w Lublinie było 8.

 

W rejonie również powiało. Silny wiatr zrywał dachy i uszkadzał budynki. Na wielu trasach powalone drzewa blokowały przejazd. Trwa szacowanie strat.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.