Nastoletni złodziej zatrzymany. Jechał na skradzionym rowerze

rower rowerzysta
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Lubelscy policjanci patrolujący deptak zwrócili uwagę na nastolatka jadącego na rowerze. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować 15-latka, po czym okazało się, że jednoślad został skradziony.

Funkcjonariusze pełnili służbę na terenie Śródmieścia. Postanowili wylegitymować nastolatka, poruszającego się na rowerze. Policyjna intuicja ich nie zawiodła. Okazało się, że 15-latek porusza się skradzionym rowerem, który znikł dwie godziny wcześniej spod szkoły na ul. Tumidajskiego.

Chłopak tłumaczył policjantom, że zabrał rower, ponieważ chciał na nim pojeździć. Młody mieszkaniec Lublina trafił na II Komisariat Policji w Lublinie. Tam wyszło na jaw, że 15-latek przebywa na niepowrocie z pogotowia opiekuńczego.

Policjanci ustalili, że to nie jedyny skradziony jednoślad na koncie 15-latka. Kryminalni z „dwójki” udowodnili mu jeszcze 3 kradzieże na terenie Lublina. Nieletni dopuścił się ich w kwietniu, lipcu i pod koniec sierpnia b.r. Jego łupem padły 3 jednoślady o wartości ponad 2 tys. zł.

Nastolatek będzie musiał teraz ze swojego czynu wytłumaczyć się przed sądem rodzinnym, do którego trafiła sprawa. Nieletni po czynnościach został przekazany opiekunowi z pogotowia opiekuńczego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.