Nastoletni wandale z Lublina zatrzymani. Przewracali ławki w Ogrodzie Saskim

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci zatrzymali trzech nastoletnich wandali, którzy w środowy wieczór przewracali ławki w Ogrodzie Saskim. Ujęcia dokonał policjant, który był w czasie wolnym od służby.

Do zdarzenia doszło w środę przed godz. 21 na terenie Ogrodu Saskiego w Lublinie. O całej sprawie poinformowała nas nasza Czytelniczka, która była świadkiem tej sytuacji.

Będąc w Ogrodzie Saskim, widziałam jak grupa młodzieży dewastuje ławki przewracając je. Przede mną szła para, chłopak widząc to, pobiegł za wspomnianą grupą i złapał jednego z nich” – relacjonuje Czytelniczka.

Lubelscy policjanci potwierdzają, że taka sytuacja miała miejsce i zostali wezwani na interwencję związaną z tym zdarzeniem. Chłopakiem, który zatrzymał jednego z wandali okazał się być policjant z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, który aktualnie przebywał w naszym mieście na wakacjach.

Kiedy policjant w czasie wolnym od służby spacerował alejkami Ogrodu Saskiego, zauważył grupę młodych osób, które przewracały ławki. Mężczyzna postanowił zareagować i krzyknął, informując, że jest policjantem oraz pokazał legitymację. Młodzi mężczyźni zaczęli uciekać” – mówi kom. Andrzej Fijołek z biura prasowego lubelskiej policji.

Policjanci złapał jednego z nich za plecak, lecz nastolatkowi udało się zbiec. Wtedy podjął próbę dogonienia drugiego ze sprawców, którego ujął i doprowadził do głównego wejścia do parku, gdzie czekał już patrol policyjnych wywiadowców z komendy miejskiej policji w Lublinie.

Okazało się, że zatrzymanym jest 16-letni mieszkaniec Lublina. W plecaku, który udało się policjantowi wyrwać pierwszemu z uciekinierów były dokumenty drugiego z wandali, który uciekł. W niedalekiej odległości pojawił się i został zatrzymany przez policjantów.

Po penetracji terenu funkcjonariuszom udało się zatrzymać jeszcze trzeciego nastolatka. Wszyscy okazali się być mieszkańcami Lublina w wieku 16 lat. Cała trójka trafiła na IV Komisariat, skąd odebrali ich rodzice. Teraz będą odpowiadać za uszkodzenia ławek.

Policjanci poszukują jeszcze dwóch lub trzech wandali, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia. W ustaleniu sprawców ma pomóc zapis z kamer miejskiego monitoringu zainstalowanego na terenie Ogrodu Saskiego.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.