Naprawiają niedawno przebudowany deptak

IMG 20181031 103927
Naprawa nawierzchni na deptaku | fot. Dominik Wąsik

Od wtorku na deptaku pracują ekipy budowlane, które tną i rozkopują niedawno co przebudowaną nawierzchnię deptaka. Robotnicy naprawiają usterki, które wskazano podczas odbioru.

Przypomnijmy, że przebudowa deptaka za blisko 13 mln zł zakończyła się we wrześniu. Podczas odbiorów urzędnicy wskazali usterki, które wykonawca musi w jak najszybszym czasie usunąć.

I tak od wtorku na deptaku na wysokości ul. Wróblewskiego pojawili się robotnicy, którzy tną, kują i rozkopują nawierzchnię, która została odnowiona kilka miesięcy temu.

Obecnie na deptaku prowadzone są prace związane z usunięciem usterek, które nie uniemożliwiały dokonania odbioru inwestycji, ale zostały wykazane w protokole odbioru: usunięcie nierówności nawierzchni, poprawa regulacji włazów żeliwnych i skrzynek zasuw na sieciach wodociągowych, kanalizacyjnych i gazowych – wymienia Katarzyna Duma z lubelskiego ratusza.

Ratusz zapowiada, że prace będą jeszcze prowadzone przy odwodnieniu w rejonie „okna czasu” na wysokości ul. Kapucyńskiej. Odwodnienie wykonane w ramach przebudowy pl. Litewskiego nie „zgrywa się” w jednej linii z tym z deptaka.

Dostosowanie ciągu odwodnienia liniowego na placu Litewskim do ciągu odwodnienia liniowego na deptaku jest planowane na listopad 2018 roku. Jeśli nie uda się wykonać zadania w tym roku to zostanie ono wykonane w możliwie najbliższym terminie w roku przyszłym – dodaje Duma.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.