Naprawiają często psującą się sygnalizację. To skrzyżowanie lepiej omijać

IMG 20190524 132745
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Już od tygodnia nie działa sygnalizacja świetlna w centrum Lublina. Mieszkańcy oraz kierowcy skarżą się, że w godzinach szczytu tworzą się ogromne korki i nikt nie zwraca uwagi na bezpieczeństwo.

Chodzi o skrzyżowanie Al. Tysiąclecia, al. Unii Lubelskiej oraz ul. Podzamcze (rondo Dmowskiego) w Lublinie. Od tygodnia w tym miejscu nie działa sygnalizacja lub działa przez krótki moment. Wszystko przez zalany fragment instalacji, którego jeszcze technikom nie udało się zlokalizować.

Są to urządzenia stojące na świeżym powietrzu, na otwartym terenie, od kilku dni regularnie zalewane. To, że w takich sytuacjach pojawia się zwarcie nie jest niczym nadzwyczajnym” – tłumaczy Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

W piątek rozpoczęły się prace serwisowe polegające na rozebraniu dotychczasowej instalacji i zlokalizowaniu przyczyny. – „Serwisu wymagają dwa zdemontowane już małe maszty znajdujące się na wlocie od strony ul. Mełgiewskiej oraz okablowanie żyłowe infrastruktury sterującej sygnalizacją” – wyjaśnia Kieliszek.

IMG 20190524 130416
Usunięto maszty sygnalizacji dla pieszych | fot. Dominik Wąsik

Sygnalizacja na czas serwisu została całkowicie wyłączona. – „Prace potrwają przez weekend o ile zakres usterek okaże się ograniczony do tych stwierdzonych w ostatnich dniach. Sygnalizacja wznowi prace, gdy zakończy się jej naprawa” – dodaje Kieliszek.

Opóźniona komunikacja miejska

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z powodu awarii sygnalizacji świetlnej na rondzie Dmowskiego i dużego natężenia ruchu na al. Tysiąclecia występują opóźnienia w kursowaniu linii nr 1, 2, 4, 5, 6, 10, 17, 18, 23, 29, 31, 32, 34, 39, 52 i 57.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.