Lublin: Napadli na staruszkę. Policjanci zatrzymali sprawców. To 16 i 17-latek

68 106113

Najpierw przewrócili staruszkę, a następnie bili po całym ciele doprowadzając do stanu bezbronności. Zabrali jej dwie torebki. Policjanci zatrzymali sprawców. To 16 i 17-latek.

 

Do zdarzenia doszło w zeszłą sobotę w godzinach wieczornych na przystanku Rataja 02 w Lublinie. Dwaj sprawcy napadli na 76-letnią mieszkankę Lublina. Napastnicy bili pokrzywdzoną po całym ciele doprowadzając ją do stanu bezbronności. Następnie zabrali jej dwie torebki, w których znajdował się portfel z zawartością dokumentów i kart kredytowych oraz telefon komórkowy i uciekli z miejsca zdarzenia. Starsza kobieta w wyniku rozboju doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

 

Już na następny dzień policjanci zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Lublina. Kryminalni ustalili również drugiego sprawcę. Został on zatrzymany dzień później na terenie województwa świętokrzyskiego. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Lublina, który w chwili przestępstwa przebywał na przepustce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

 

Funkcjonariusze odzyskali wszystkie zabrane podczas rozboju pokrzywdzonej rzeczy. Telefon umieszczony był już w jednym z lombardów.

 

We wtorek 17-latek na wniosek policji i prokuratury został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Za przestępstwo rozboju grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Młodszym sprawcą zajmie się Sąd ds. Rodziny i Nieletnich, który zadecydował o umieszczeniu go na okres 3 miesięcy w schronisku dla nieletnich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.