Napadł na idącą kobietę. Nie puściła torebki, to pchnął ją i zaczął uderzać

26-latek napadł na idącą chodnikiem kobietę | fot. KPP Hrubieszów
26-latek napadł na idącą chodnikiem kobietę | fot. KPP Hrubieszów

Młody mężczyzna próbował wyrwać torebkę idącej chodnikiem kobiecie. Gdy się nie udało, napastnik pchnął ją na ścianę budynku i zaczął uderzać. Po kilkunastu minutach był już w rękach policji.

Wyszedł z więzienia i napadł na kobietę

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 14 w centrum Hrubieszowa. Policjanci zostali poinformowani, że na jednej z ulic nieznany mężczyzna zaatakował idącą chodnikiem kobietę. Na miejscu policjanci zastali 49-letnią mieszkankę miasta.

Idąca chodnikiem kobieta została zaczepiona przez nieznanego jej mężczyznę, który szedł za nią. W pewnym momencie rzucił się na nią chcąc wyrwać jej torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Kiedy ta nie chciała oddać torebki, wtedy pchnął ją na ścianę budynku i zaczął uderzać.

Napastnik widząc zdecydowaną postawę kobiety, która dzielnie broniła torebki, uciekł z miejsca zdarzenia niczego nie zabierając. Policjanci posiadając opis wyglądu sprawcy rozboju ruszyli do jego poszukiwań. Dziesięć minut później zauważyli go na jednej z ulic i zatrzymali.

„To 26-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Jak się okazało, 4 stycznia opuścił miejscowy Zakład Karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności” – mówi asp. sztab. Edyta Krystkowiak, oficer prasowy KPP w Hrubieszowie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.