Nakręcili film przedstawiający trudną i mniej znaną stronę strażackiego powołania

punkt widzenia
"Punkt Widzenia" Kraśnickie Ratownictwo

Są niemal na każde wezwanie. Gdy tylko zadzwoni telefon, gdy zabrzmi syrena, w pełnej gotowości zjawiają się w jednostce. Jadą do wypadku, do pożaru, wszędzie tam, gdzie są potrzebni.

Film pokazuje, z jakimi problemami – nie tylko osobistymi mierzą się ochotnicy strażacy. Czasami to niezrozumienie wśród najbliższych osób, brak wyrozumiałości w pracy, innym razem druhowie mierzą się z lekceważeniem ich służby i umniejszaniu roli w działaniach ratowniczo-gaśniczych albo porównywanie do zawodowych strażaków.

Tym razem spojrzeliśmy okiem kamery nieco inaczej na pożarnictwo. Wsród wielu ludzi panują różne stereotypy, przekonania na temat strażaków zawodowych, jak i ochotników. Ten film ma na celu zestawić je z rzeczywistością, która często dla ludzi poświęcających się na rzecz innych, nie jest łatwa – opisują swoją produkcję Kamil Sobieszczański i Maciej Piątek prowadzący portal „Kraśnickie Ratownictwo”.

Film zyskał dużą popularność w internecie. Przez dwa dni obejrzało go ponad 100 tysięcy osób i udostępniło ponad 1800 razy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.