Wieża Trynitarska na Starym Mieście rozpoczyna sezon 2024. Obiekt będzie dostępny dla zwiedzających już od majowego weekendu. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji.
Otwiera się najwyższy punkt widowiskowy na Starym Mieście
W środę 1 maja otworzy się najwyższy punkt widokowy na Starym Mieście – Wieża Trynitarska. Oprócz pięknych widoków z okazji rozpoczęcia sezonu przygotowano szereg atrakcji. Na ekranach multimedialnych zagości nowa legenda „Legenda o śnie Leszka Czarnego”.
W tym roku po raz pierwszy od ponad 100 lat zostanie zaprezentowany unikatowy, XVII w. gobelin „Sceny z życia Abrahama”, który w 1981 roku trafił do muzeum z kościoła parafialnego w Bychawie. Znowu może cieszyć oczy zwiedzających dzięki przeprowadzonym pracom konserwatorskim.
Zostały również przygotowane dwie nowe wystawy czasowe: „Odcienie Sztuki” – dzieła ze zbiorów Muzeum KUL oraz „Barwy indyjskiego tańca – orientalne fotografie podróżniczki Elżbiety Dziuk. Szczególną atrakcją dla najmłodszych z pewnością będzie wielkoformatowa animacja legendy o śnie Leszka Czarnego oraz innych lubelskich legend.
Dodatkowo wieża w tym sezonie zaprosi na spotkania autorskie, comiesięczne oprowadzania kuratorskie oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży. Aby wejść na taras widokowy Wieży Trynitarskiej zlokalizowany na wysokości 40 metrów, trzeba pokonać dokładnie 207 schodów.
Wieża Trynitarska – godziny otwarcia
- Poniedziałek – zamknięte
- Wtorek – zamknięte
- Środa – 10:00-18:00 (przerwa 14:00-14:30)
- Czwartek – 10:00-18:00 (przerwa 14:00-14:30)
- Piątek – 14:00-21:00 (przerwa 17:00-17:30)
- Sobota – 12:00-20:00 (przerwa 15:00-15:30)
- Niedziela – 12:00-20:00 (przerwa 15:00-15:30)
Ostatnie wejście pół godziny przed zamknięciem.
Wieża Trynitarska – bilety, cena
- Bilet normalny – 15 zł
- Bilet ulgowy – 10 zł
- Dzieci, które nie ukończyły 3. roku życia – wstęp darmowy
Bilety ulgowe przysługują: dzieciom od 3. roku życia, uczniom, studentom do 26. roku życia, seniorom oraz osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom.
Dodaj swój komentarz