Najważniejsza impreza pływacka w Polsce odbędzie się w Lublinie! Poznaliśmy datę

Zawody pływackie organizowane na basenie olimpijskim w Aqua Lublin
Zawody pływackie organizowane na basenie olimpijskim w Aqua Lublin | fot. Miasto Lublin

Polski Związek Pływacki podjął decyzję, że tegoroczna najważniejsza impreza pływacka w Polsce odbędzie się w Lublinie na basenie Aqua Lublin. Poznaliśmy pierwsze szczegóły.

Główne Mistrzostwa Polski w Lublinie 2024

Już po raz trzeci z rzędu najważniejsza impreza pływacka w Polsce, Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, odbędzie się w Lublinie w obiekcie Aqua Lublin. Przed nami cztery dni pływackich zmagań i ogromnych emocji.

Imprezę zaplanowano w terminie 25-28 kwietnia na basenie olimpijskim Aqua Lublin. W czasie trwania zawodów wszystkie zajęcia odbywające się na basenie olimpijskim jak aqua fitness, czy nauka pływania będą odwołane.

„W roku Igrzysk Olimpijskich waga tych zawodów wzrasta, więc cieszę się bardzo, że Polski Związek Pływacki wybrał Lublin na współorganizatora Mistrzostw, za co dziękuję pani prezes zarządu związku Otylii Jędrzejczak” – napisał na Facebooku Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Jak się okazuje, Lublin w tym roku będzie gospodarzem jeszcze co najmniej jednych zawodów organizowanych przez Polski Związek Pływacki. Mowa o Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu w wieku 17-18 lat, które zaplanowano na 11-14 lipca.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.